Zapraszamy do obejrzenia krótkiego felietonu na temat poniedziałkowego Forum Debaty Publicznej. Tym razem temat spotkania poświęcony został kobietom w polityce.
Zobacz materiał Agnieszki Jarzębskiej i Krzysztofa Chaja z redakcji eswiatowid.pl.
parytetem kobiety winno byc jej wykształcenie, wiedza, osiagnięcia a nie chciejstwo i zakrzykiwanie innych kobiet, przykro ale zadna z tych pań mnie nie przekonała sowim czy to profesjonalizmem, czy zachowaniem, a na sali było więcej kobiet startujacych do Rady tylko cała ta debata to wyszła taka jakaś kumoterska towarzystwa wzajemnej adoracji - czyli dużo krzyku o nic, to tyle w temacie parytetów, w którym to kobiety same się wycinają i to ostro. .. .
Nie wiem kto to napisał o Gelertowej ale cieszę się, że ktoś w końcu poruszył temat naszego szpitala i pogotowia. Ostatni taszczyłam swoją chorą Matkę na górę bo ani do windy dojść nie mogła ani wejść na schody. Sama też jestem chora i nikt człowiekowi nie pomoże. Spesjalistów też brak tylko przeważnie młodzi lekarze siedzą na pogotowiu. Ja wiem że muszą też się uczyć to niech to robią pod okiem lekarzy z długoletnim doświadczeniem na terenie szpitala a nie z doskoku w pogotowiu, mało że nikt z lekarzy karetkami nie jeżdzi to jeszcze w pogotowiu praktykanci. Czas najwyższy żeby pogotowie wróciło do czasów normalności i w karetkach siedzieli lekarze a nie praktykanci i sanitariusze. Wiadomo to temat do ministra zdrowia. A ulicami niech zajmie się Urząd a nie Gelertowa, gadać każdy potrafi. Była radną tej kadencji i co zrobiła przez te lata co oświetliła?, może trochę pomalowała szpital i nic więcej. Niech wraca do swojej pielęgniarskiej roboty i oświetla ludziom chorym umysł o szybkim powrocie do zdrowia a nie wipisuje się ludzi prawie na drugi dzień po operacjach. Jeszcze zdrowy
TO NIE PRAWDA, ŻE NIE MA DOBRYCH KANDYDATÓW!!! Na prawie każdej liście można znaleźć kandydatów porządnych i zaangażowanych w sprawy Elbląga i jego mieszkańców. Na ogół nie są oni na pierwszych miejscach(są wyjątki). Bo pierwsze na ogół są zarezerwowane dla "farbowanych politykierów ". Niestety takie skutki braku w ordynacji okręgów jednomandatowych. I tyko masowe głosowanie na dobrych kandydatów daje nam szanse na dobre władzę w Elblągu. GŁOSUJCIE NIE NA LISTY CZY PARTIE, A NA KONKRETNYCH LUDZI, którzy nie tym, co mówią i obiecują, a tym co robią wystawiają sobie dobra ocenę. BOJKOT WYBORÓW- jest delikatnie mówiąc niemądry. Bo bojkot wyborów czy oddanie głosu nie ważnego jest, też udziałem wyborach z oddaniem pola tym, co glosują i przez to znów będą wybrani kiepscy radni.