Jak będą wyglądać nowe tramwaje

76
17.12.2025
Jak będą wyglądać nowe tramwaje
(wizualizacja UM Elbląg)
Władze Elbląga zaprezentowały, jak będą wyglądać nowe tramwaje, na dostawę których samorząd podpisał umowę z tureckim producentem. Kolorystykę mają wybrać mieszkańcy spośród trzech proponowanych wariantów.

Przypomnijmy: w przetargu na dostawę 10 tramwajów do Elbląga wzięły udział dwie firmy. Turecka Bozankaya Rayli Sistemler A.S. swoją ofertę wyceniła na 95 mln zł, bydgoska PESA – na 130,5 mln zł. Umowę popisano we wrześniu podczas międzynarodowych targów TRAKO w Gdańsku, dotyczących transportu szynowego.

Tramwaje będą niskopodłogowe lub częściowo niskopodłogowe, o długości nie mniejszej niż 19 m, mają być klimatyzowane i wyposażone w biletomaty. Zwycięzca przetargu jest też zobowiązany do dostawy wyposażenie niezbędnego do wykonywania przeglądów i napraw tramwajów, dostawy części zamiennych do napraw, dostawę dokumentacji technicznej wraz z oprogramowaniem i licencjami, a także do przeszkolenia pracowników z ich obsługi.

Na dostawę nowego taboru turecki producent ma czas do września 2027 roku. Władze miasta zaprezentowały właśnie wizualizację tramwajów, apelując do mieszkańców o wybór kolorystyki spośród trzech proponowanych wariantów. Głosowanie odbywa się na profilu Miasto Elbląg na Facebooku., potrwa do 22 grudnia do godz. 7.30. Wszystkie trzy warianty prezentujemy na grafice przy artykule.

red.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Zielono-czarne zielono-czarne albo zielono-czarne... Co to za wybór?
(2025.12.17)

info

40  
  22
Widzę nasza kochana władza konsultuje pierdoły. Kiedy referendum za wyjściem z województwa szuwarskobagiennego?
(2025.12.17)
Nr 2
(2025.12.17)

info

28  
  18
3 najlepsze wg mnie
zenekspodsklepu (2025.12.17)

info

28  
  15
Zdecydowanie nr 1
(2025.12.17)
A co innego można z takim zabagnionym, depresyjnym typem konsultować, to i tak za wiele do ogarnięcia, aż trzy propozycje i łepetyna dymi. W piaskownicy poważniejsze konsultacje się odbywają.
(2025.12.17)
Nigdy w życiu 2 z tymi malowanymi skosami przy drzwiach bo to wygląda jak w mazurskiej chacie.
(2025.12.17)
Tylko i wyłącznie 1.
(2025.12.17)

info

15  
  21
nie wierze takimi pierdolami sie zajmowac a moze dokonczycie w koncu przejazd przez lesniczowke czy to juz na stale ustalo w lesnym punkcie mial byc skrot na strazy karetek mialy jezdzic autobusy gddzie to wszystkie gdzie te obietnice pozostaly pasy na czerwono i przystanek autobusowy dla autobusa widmo jaja normalnie!!!
wkurz (2025.12.17)
Wyeliminujcie ten paskudny zolty, wezcie przyklad z gorzowa, jakie maja kolory tramwajow eleganckie, na zolto to kiedys maluchy jezdzily.
NE (2025.12.17)

info

9  
  19