Bilety na chwilę i na weekend

39
28.10.2025
Bilety na chwilę i na weekend
Samorząd szykuje zmiany dotyczące biletów komunikacji miejskiej. W Elblągu mają pojawić się m. in. tańsze bilety na krótkie przejazdy.

Uzasadnienie projektu uchwały dotyczącej biletów powołuje się na wnioski z konsultacji społecznych dotyczące komunikacji miejskiej przeprowadzonych w 2024 roku. Propozycje dotyczą „wprowadzenia tańszych biletów na krótkie przejazdy (bilet 5-minutowy i 10-minutowy) oraz biletów weekendowych. Projekt uchwały obejmuje również ofertę tańszych biletów okresowych skierowaną do mieszkanek i mieszkańców naszego miasta, którzy zdecydują się na przystąpienie do Programu wElblągu. Powyższe propozycje powinny zwiększyć zainteresowanie mieszkańców w zakresie korzystania z komunikacji miejskiej” - czytamy w projekcie.

Bilet 5-minutowy ma kosztować 2 zł (1 zł ulgowy), 10-minutowy 3 zł (1,5 zł ulgowy), a bilet weekendowy 16 zł (8 zł ulgowy). Planowane jest też wprowadzenie rodzinnego biletu weekendowego za 25 zł. To „bilet dostępny tylko przy zakupie w aplikacji mobilnej, ważny od godz. 16 w piątek do godz. 23:59 w niedzielę, uprawnia do wielokrotnych przejazdów od momentu zakupu do końca okresu ważności. Bilet pozwala na przejazd od 2 do 7 osób, w tym 1 lub 2 osób dorosłych i przynajmniej jednego dziecka do lat 16”.

Projekt obejmuje również przygotowanie oferty tańszych biletów okresowych skierowanej do mieszkańców, którzy zdecydują się na przystąpienie do Programu „wElblągu”. Cennik prezentujemy w tabeli z projektu uchwały.

O zmianach dotyczących biletów w komunikacji miejskiej w Elblągu zdecydują radni na najbliższej sesji Rady Miejskiej, 13 listopada. Jeśli zostaną przegłosowane, wejdą w życie od 1 stycznia.

oprac. TB

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Dobrze że nie 30 sekundowe; ) jeszcze się nam w głowach poprzewraca od tego dobrobytu
Lena23 (2025.10.28)
5 minutowy, bardzo często autobusy spóźniają się o 5 albo więcej minut jak 13,19 czy 11.
(2025.10.28)
Zajebiście !
(2025.10.28)

info

9  
  9
Wzruszyłem się chyba pójdę na kanara !
(2025.10.28)
Dla niezdecydowanych czy wybrać 5 czy 10 min proponuję 7,5 minutowy
(2025.10.28)

info

32  
  8
W końcu poznałbyś smak pracy.
(2025.10.28)
@Lena23 - tobie już się poprzewracało
(2025.10.28)
To tylko potwierdza, że ludzie wybierają za każdym razem gorzej. Wiem, wiem ludzie mądrzy, wykształceni z ambicjami uciekają z tej studni.... Wracają starcy... Lub wcale... Ale serio nie ma już tutaj uczciwych i normalnych?
(2025.10.28)

info

11  
  10
Na zadupiu gdzie mini autobusik jadzie jeden na godzinę tak jak 13 jeden mini autobusik na całej linii !, ,, - bilecik pięciominutowy. Elbląg to już nie wieś a wiocha - i zielone przystanki. I ten cały wasz zarząd ''komunikacji'' żałosny czerwony twór.
(2025.10.28)

info

31  
  9
Zdarza się przecież, że ktoś potrzebuje podjechać 2-3 przystanki. Zrobi to chętniej, gdy bilet będzie tańszy. Mnie się taki pomysł podoba, choć rzadko korzystam z komunikacji miejskiej. Z tego, co wiem to forma przewozu, do której wszyscy dopłacamy, dlatego poszukiwanie rozwiązań i działania w tej dziedzinie postrzegam korzystnie
(2025.10.28)

info

27  
  7