Wybrany wątek opinii
"Dojenie Kierowców i nic więc" - Widzisz ja ustawiam sobie tempomat na 115-120 kmh i mam gdzieś te odcinkowe pomiary. Niestosowanie się do ograniczenia prędkości ciągle powoduje najwięcej wypadków na drogach. Nie umiesz jeździć przepisowo to może oddaj prawo jazdy? Chyba że je znalazłeś w chipsach....
Do moderacji
Odpowiedz
27
15
to teraz weź statystyki wypadków i zobacz ile ich było na drogach klasy S a potem pomyś czemu w wiekszośćci są one powodowane przez samochody ciężarowe i busiarzy którzy jeżdzą nwet gdy śpią.
Do moderacji
Odpowiedz
5
2
Ty sobie lepiej ustaw tempomat na 50,wtedy na pewno będzie bezpieczniej. A na pewno będziesz czuł się bezpieczniej jak przesiądziesz się do komunikacji mieskiej.
Do moderacji
Odpowiedz
6
13
Tylko w teorii tak to wygląda. Jedziesz 120 a przed Tobą gościu który jedzie 110-115.Chcesz go wyprzedzić jadąc przepisowo 120km/h? Będziesz wyprzedzał minutę, czy to bezpieczne ?? Sam jestem za surowym karaniem idiotów którzy jeżdżą te ponad 150-160km/h a co niektórzy 200,ale akurat radary tego typu nie zmienia ich zachowania.
Do moderacji
Odpowiedz
4
6
Najwięcej wypadków to wymuszenie pierwszeństwa przejazdu a nie prędkość. Na drogach klasy S i autostradach na których odbywa się połowa całego ruchu na drogach krajowych ( około 5500 km) jest tylko 2% wszystkich wypadków. Więc zastanów się co piszesz.
Poniżej cytat:
Drogi ekspresowe (klasy S) należą do najbezpieczniejszych w Polsce, odpowiadając za zaledwie ok.1,7% wszystkich wypadków drogowych. Mimo dużego natężenia ruchu i wysokich prędkości, dzięki bezkolizyjnym skrzyżowaniom, liczba wypadków jest znacznie niższa niż na drogach jednojezdniowych, gdzie dochodzi do blisko 80% zdarzeń.
Do moderacji
Odpowiedz
5
0