Wybrany wątek opinii
Jestem osobą bezrobotną zgłoszoną w urzędzie pracy i przedstawiłem dokument potwierdzający a mimo to wniosek odrzucono bo wymagają potwierdzenia pit ? A więc gdzie prawda bo to co dziś czytam jest nie adekwatne do praktyki.
Do moderacji
Odpowiedz
15
7
Nieadekwatnie albo lepiej adekwatnie weź się do roboty i za naukę języka polskiego. Nic od siebie nie daję ale od innych wymagam.
Do moderacji
Odpowiedz
15
20
Nauczycielu ! Pracowałem 45 lat i nie życze sobie mierzenia wszystkich jedną miarą, szacunku trochę !
Do moderacji
Odpowiedz
15
9
Jaką jedną miarą, wskaż miarę. Po 45 latach na zasiłku dla bezrobotnych, komu ty takie bzdury opowiadasz, wiesz o czym w ogóle piszesz?
Do moderacji
Odpowiedz
13
8
Bezrobotny nie oznacza że pobiera zasiłek !
Pracy nie ma bo nie ma zdrowia a takich nie zatrudniają. Lata pracy udokumentowane lecz brak lat do emerytury a wcześniejsza nie każdemu odpowiada. I po piąte kim ty jesteś ?że oceniasz i obrażasz ?
Do moderacji
Odpowiedz
11
10
@vpl - Nikogo nie obraziłam. Po dwunaste tylko odnoszę się do wpisu bo mam do tego prawo. Po 45 latach pracy przysługuje emerytura, nawet nie wiesz od jakiego wieku osoby ubiegającej się. Jeśli jesteś mężczyzną oznaczałoby, że podjąłeś pracę w wieku trzynastu lat, ciekawe kto to udokumentował. A osoby chore w tym wieku są na rencie. Lepiej być bezrobotnym, niezarejestrowanym niż być na rencie lub wcześniejszej emeryturze, która po osiągnięciu wieku emerytalnego staje się zwykłą emeryturą. No bardzo ciekawe, gratuluję fantazji. Po osiemnaste zacznij myśleć.
Do moderacji
Odpowiedz
7
9
Aniołku ! Naukę i wojsko mam wliczone w staż a szkole zaczęłam 1980 roku. Dziś mam skończone 62 lata. Oddałem 35 litrów krwi, bezinteresownie. Zasiłku nie pobieram bo nie jestem hieną, wiem że mamy czasy że za 800+ rodzą, często by za te pieniądze zmieniać komórki ale ja nigdy od państwa złotówki nie wy odebrałem, żyje z oszczędności ! A ty co osiągnęłaś w życiu ?
Do moderacji
Odpowiedz
10
6
Jedno nie dopisałem ale wskazane bo roboty same się dziś nie domyślą, że nie wszystkie lata są udokumentowane bo nie jest tajemnicą że i pracować też trzeba bez zatrudnienia by żyć !
To wszystko, Miłego Dnia !
Do moderacji
Odpowiedz
0
7
Młodzi są coraz głupsi to widać na każdym kroku za kilka lat będziemy używać tylko obszarów mózgu odpowiadających za jedzenie i wydalanie pod warunkiem że będziemy mieć jakiekolwiek zdolności do zarabiania na to jedzenie ludzie którzy używają AI do najprostszych rzeczy zatracają zdolność logicznego myślenia w szkołach książki zastępuje się tabletami gdzie nie uzyskujemy wiedzy tylko odpowiedzi na pytania ! "Rodzicu, Nauczycielu - AI nie jest wrogiem. Jest sygnałem ostrzegawczym. Jeśli dziecko szuka przyjaciela w serwerowni, to znaczy, że nie znalazło go w domu"
Do moderacji
Odpowiedz
7
5
@vpl - " w szkołach książki zastępuje się tabletami gdzie nie uzyskujemy wiedzy ". Konto ci też nie potrzebnego jak prezesowi ?
Do moderacji
Odpowiedz
2
5
@Tablet kluczem wiedzy - Bez gogle byście nie wiedzieli gdzie wisła płynie !
Do moderacji
Odpowiedz
2
5
@vpl - Napisałeś że długo pracowałeś i że tablet to zło wcielone. Może jeszcze zaproponuj żeby dorożki wróciły na drogi bo samochodem nie umiesz jeździć?. To że ty jesteś za stary żeby ogarnąć tablet nie znaczy że każdy jest tak cyfrowo zacofany jak ty
Do moderacji
Odpowiedz
3
6
@Stary a ... - Internetem obsługuje od dnia jego powstania w Polsce i nie ma z tym problemu. Powiem więcej
podróżowałem w dziesięciu państwach kiedy nie było internetu, podobnie smartfona a mimo to znajomość języków i ogarnięty umysł nie zawiódł.
Dziś praca na zachodzie bez kwalifikacji, bez wiz a więc jesteś łatwiej kiedy jeszcze jest internet !
To nie tak że tęsknię za tym co było bo tak jak ty idę wraz z wyzwaniem ! Tylko że młodym się wydaje że sami wymyślili internet a starsi nie mają do niego dostępu. Różnica jest taka że my daliśmy radę kiedyś i damy radę teraz nawet jak internet zniknie a wy ? Wystarczy awaria na kilka godzin a już nie wiecie w którą stronę iść a co dopiero poradzić sobie kiedy nie ma też prądu.
Do moderacji
Odpowiedz
4
3
@vpl - Racja! Jarosław Gowin jak był w Elblągu to powiedział na starym mieście będąc na moście ze tu płynie Wisła. Na swoim koncie na Twitterze Jarosław Gowin zamieścił wpis, który zawierał stwierdzenie: "Przez Elbląg płynie Wisła".
Do moderacji
Odpowiedz
0
1
facet 45 lat przepracował, zakładając że zaczął jajko 18 latek ma 63,fakt w okressie ochronnym, ale nie dotyczy upadłości. A zatem ma prawo prezejść nz zasiłek porzedemerytalny i być beneficjentem urzędu pracy. Poniżyłeś gościa, przeproś!
Do moderacji
Odpowiedz
0
0