Wybrany wątek opinii
To dobra informacja dla mieszkańców Elbląga, gdyż cey żywności za rządów PO wzrosły drastycznie, nie ma tarczy osłonowej dla emerytów, protesty rolników muszą być aby ceny ich produktów żywnościowych zmalały i rodziny elbląskie nie musiały głodować i dzieci też.
Do moderacji
Odpowiedz
46
134
PIS-owco, za WSZYSTKIE PISowkie tarcze osłonowe płacili PRACUJĄCY Polacy. Narobiliście bałaganu (jest odpowiedniejsze słowo) w gospodarce, teraz UDAJECIE DOBROTLIWYCH. Kłamcy i oszuści, daliście naiwnym grosze, sami wzięliście miliardy. a psik!
Do moderacji
Odpowiedz
119
50
Polskim rolnikom zależy na OBNIŻENIU CEN..... PIERWSZE SŁYSZĘ. Jajko za stówę chętnie by sprzedali chytrusy.
Do moderacji
Odpowiedz
83
27
debil jesteś pewnie Missan ma ci przywieżć kasę z antarktydy
Do moderacji
Odpowiedz
9
16
On nawet z Unii i KPO jakos nie może załatwić a ty od razu strzelasz jak z kosmosu przykłady.
Do moderacji
Odpowiedz
3
7
Mnie rozwalaja te wszystkie tarcze oslonowe. Przeciez jak sa tarcze to i tak za to placimy tylko z innej kieszeni. To jest tylko posuniecie wygladzajace inflacje.
Do moderacji
Odpowiedz
29
3
To słabo słuchasz, oczywiście, że rolnikom zależy na obniżeniu cen dla konsumentów, ale też na podwyższeniu cen skupu, to kwestia rozłożenia marży. Na przykładzie malin gdzie plantatorom płacili w skupach po 6-8 zł za 1 kg, a w sklepach były po 60-70 zł za 1 kg. Można stworzyć takie warunki, aby plantator dostał zamiast 8 zł to 15 zł, a w sklepie 1 kg był po 30 zł za kg i wtedy każdy by zarobił, a konsument skorzystał.
Do moderacji
Odpowiedz
11
6
"Mondrusiu", dlaczego nie napiszesz jaki jest koszt utrzymania pracującej non-stop chłodni do przechowywania warzyw owoców, itp? To mało medialne, co? Kiedyś były kopce, piwnice. Teraz nie ma. Są prądożerne chłodnie.
Do moderacji
Odpowiedz
11
6
Weźcie ludzie najpierw poczytajcie o co chodzi z protestem, a dopiero piszcie. Unia Europejska was zaora i się obudzicie z ręką w nocniku. Już płacicie X2 za prąd jak w Niemczech przez ETF. W internecie piszecie a jak was rząd i unia dyma to nikt nie ma jaj wyjść na ulicę. Porażka
Do moderacji
Odpowiedz
7
13
@Macieeeeej - Dej dej dej o to chodzi. Jakby rolnictwo dostało takie warunki jak Kowalski na etacie. ZUS do zapłaty + PIT do odprowadzenia to by w tym kraju nie było świętych krów.
Do moderacji
Odpowiedz
8
1
To sobie stań na rynku i soprzedawaj po 60-70! Kto chłopu zxabroni? Wywal nawet po stówie za kg, a niech ci zgniją! Bo wiesz, że akurat maliny to szybki deal? To nie są ziemniakiu co 6 miesuięcy poleżą?
Do moderacji
Odpowiedz
2
1
Szkoda że rolnicy nie protestowali jak drobny handel likwidowano, teraz stoją pod ścianą i muszą godzić się na warunki jakie im zagraniczna sieć podyktuje.
Do moderacji
Odpowiedz
3
0
Z kad tyle jadu ludzie macie, kuźwa tragedia za łyżkę miodu byście utopili. Zastanówcie się czasami nad własnym losem i jadem. Widać że zazdrość jest w ludziach wszechobecna. Wstyd Polaku.
Do moderacji
Odpowiedz
0
2
@Niemiła rolniczka - Biedy Wam zazdrościmy? Tam Wam źle? To chcesz nam obwieścić. Czy mieszczuchy blokują wsie jak za mało zarabiają? Czy widziała protest przedsiębiorców blokujących przejazd na wsi bo branże są nierentowne? Sznury wiejskie. Mandaty powinny się posypać w każdej strefie miasta gdzie obowiązuje zakaz wjazdu pojazdami rolniczymi.
Do moderacji
Odpowiedz
2
0
@Niemiła rolniczka - Mówisz o sobie i mentalności chłopa małorolnego? Miasto zablokować jak bez nas leżycie i kwiczycie. Kto produkty rolne kupuje? Może zagranica co dziwolągi. Jedź zalej ciągnik za 6,0 PLN wtedy pogadamy dopłaty do wszystkiego. Podatków żadnych. O ZUS małorolny nie słyszał.
Do moderacji
Odpowiedz
2
0
@Niemiła rolniczka - "Skąd tyle jadu ludzie macie, (poprawiłem błędy)" - Pewna rządząca do niedawna partia też każdą krytykę określała słowem "jad". Bardzo podejrzewam, że z rolnictwem to ty masz zero wspólnego pistrollu podszyty. Za PISem w przepaść, to wasze hasło,
Do moderacji
Odpowiedz
0
0