UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

To słabo słuchasz, oczywiście, że rolnikom zależy na obniżeniu cen dla konsumentów, ale też na podwyższeniu cen skupu, to kwestia rozłożenia marży. Na przykładzie malin gdzie plantatorom płacili w skupach po 6-8 zł za 1 kg, a w sklepach były po 60-70 zł za 1 kg. Można stworzyć takie warunki, aby plantator dostał zamiast 8 zł to 15 zł, a w sklepie 1 kg był po 30 zł za kg i wtedy każdy by zarobił, a konsument skorzystał.