Wybrany wątek opinii
Ad 2 / " Pat trwa, ale musi się rozwiązać w 2023 roku, bo przecież będzie wstyd, gdy się okaże, że duże statki o zanurzeniu powyżej 4 m nie dopłyną z towarem do Elbląga. " To zdanie sugeruje, że możliwy jest tylko jeden scenariusz/wariant. Rozumiem, że jak jednak statki zaczną wpływać i pat zamieni się w rozwiązanie, to cały ten utrzymany w wisielczym nastroju akapit będzie powodem wstydu dla Autora. Napisano go powiem tak, że wyklucza się jakikolwiek kompromis stron lub pozytywne rozwiązanie. Autor broni swojej pesymistycznej wersji świata.
Do moderacji
Odpowiedz
2
4
Z natury jestem optymistą, a piszę jak jest. Jest pat i musi być on rozwiązany. I to w przyszłym roku, gdy droga wodna będzie ukończona w całości. Juz raz rządzący otwierali przekop, z którego duże jednostki nie mogły wypłynąć na zalew. Nie sądzę, by rząd odmówił sobie witania z wielką pompą statków o zanurzeniu 4 m w Elblagu, by pokazać, że doprowadził sprawę do końca.
Do moderacji
Odpowiedz
3
2
@redaktor - Jestem pewien na milion procent że głębokość toru wodnego na całej długości prowadzącej przez zalew po jednym sztormie spłyci się o co najmniej o pół metra. Zakładam że po roku śladu nie będzie po wykopanej rynnie.
Do moderacji
Odpowiedz
4
4
@Bosman - i tu właśnie robisz z siebie idiotę bo nie masz pojęcia ja to właśnie wykonuję mylisz się w kazdym calu własnie takie nieuki sieją fermęnt nie mając pojęcia
Do moderacji
Odpowiedz
3
3
@Bosman - Bosman to na milion procent, ktoś tu jest niewyobrażalnym idiotą, albo ci eksperci z Urzędu Morskiego I cały sztab biura projektowego, którzy zgarneli ogromną kasę za ten projekt, I zapomnieli, że na Bałtyku może zdarzyć się sztorm. , albo Bosman tak się zna na żegludze I drogach wodnych, jak mój znajomy ksiądz na molestowaniu dzieci
Do moderacji
Odpowiedz
0
3
@Mój Boże - Mój znajomy się zna, bo czasem mu przygrywam
Do moderacji
Odpowiedz
0
0
@redaktor - Szanowny Panie Redaktorze, KIEDY OPUBLIKUJECIE WYNIKI FINANSOWE Portu Morskiego Elbląg sp. z o. o.za ostatnich 10 lat ? 100 000 000 zł zainwestowane, ile przyniosło miastu dochodów ? Pan dyrektor Zgliński nie udostępnia materiałów, bo nie chce się pogrążać ? Miasto nie chce się pochwalić, na co przeznacza pieniądze podatników ? Pan senator nie chciałby w końcu pokazać mieszkańcom owej mitycznej kury znoszącej złote jajka, o którą tak zaciekle toczy boje już od lat ? GM nieco uszczknęła z wielkiej tajemnicy lasu, ale to ułamek tego, o czym powinni dowiedzieć się mieszkańcy, podatnicy... No, chyba, że mają ciężko zarabiane pieniądze w najgłębszym poważaniu... Pokazałaby więcej, ale rejestry KRS pod rządami NAJDROŻSZEJ siły przewodniej jakoś słabują... GM życzy redakcji szczęśliwego Nowego Roku.
Do moderacji
Odpowiedz
5
0
@Bosman - GM zdecydowanie się nie zgadza z takim twierdzeniem. Wiekopomnym śladem po wykopanej rynnie będzie pracująca ciągle pogłębiarka. Po kilku latach wyspa stanie się górą...
Do moderacji
Odpowiedz
3
0
@Mój Boże - Po pierwsze primo, wpis Bosmana nie dotyczył części od strony zatoki tylko toru wodnego przez Zalew Wiślany. Po drugie primo, Bosman ma całkowitą rację, nie musi się znać na żegludze i drogach wodnych. Wystarczy, że korzysta z tego akwenu od lat... Po trzecie primo, personele naziemne nie molestują dzieci tylko wprowadzają je w mroczny świat seksu, a nikt tego lepiej nie zrobi.
Do moderacji
Odpowiedz
2
0
@Mój Boże - Eksperci z Urzędu Morskiego doskonale wiedzą że wykopany kanał będzie zasypywany przez nurt wody który niesie tysiące ton osadu akurat w poprzek planowanego korytarza. Wahania dobowe stanu wody w Zalewie sięgają nawet 1,5m Po ruskiej stronie kanał do Kaliningradu jest sztucznie obwałowany więc mają mniej problemów z pogłębianiem gdyż nie ma tam na długości wałów takich prądów pływowych a i tak kilka olbrzymich pogłębiarek przez cały rok wywala ten muł. Podczyszczenie 500m toru wodnego do obojętnie którego z portów np:Tolkmicka, Fromborka, Krynicy zajmuje ze 2 tygodnie a po roku śladu nie ma po pogłębianiu. Jeżeli chodzi o Twojego znajomego kieckowego to pewnie jeśli ma takie hobby to pewnie jest dobry w te klocki gdyż ja od ponad 20 lat pływam po akwenie zawodowo łowiąc ryby.
Do moderacji
Odpowiedz
7
0