UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Ad 2 / " Pat trwa, ale musi się rozwiązać w 2023 roku, bo przecież będzie wstyd, gdy się okaże, że duże statki o zanurzeniu powyżej 4 m nie dopłyną z towarem do Elbląga. " To zdanie sugeruje, że możliwy jest tylko jeden scenariusz/wariant. Rozumiem, że jak jednak statki zaczną wpływać i pat zamieni się w rozwiązanie, to cały ten utrzymany w wisielczym nastroju akapit będzie powodem wstydu dla Autora. Napisano go powiem tak, że wyklucza się jakikolwiek kompromis stron lub pozytywne rozwiązanie. Autor broni swojej pesymistycznej wersji świata.