Wybrany wątek opinii
Wygląda na to, że osobówka wjechała na czerwonym, bo czekając na zielone na Dąbka od strony miasta to pojazdy jadące w stronę Piłsudskiego zjeżdżają ze skrzyżowania (niestety często, kiedy ja już mam zielone). Abstrahując od całej tej sytuacji, pragnę przypomnieć Kierowcom autobusów również, że wyjeżdżając z zatoczki autobusowej nie posiadacie pierwszeństwa przejazdu, wiadomo bądźmy uprzejmi na drodze i sobie pomagajmy, ale pamiętajmy o obowiązującym prawie. O tyle o ile w przypadku sporego ruchu to bardziej wytłumaczalne, o tyle parę razy miałem osobiście sytuacje w której nic za mną nie jechało, a ja mocniej lub mniej ale musiałem hamować.
Do moderacji
Odpowiedz
43
12
Tak się składa, że autobus wyjeżdżający z zatoczki ma pierwszeństwo jeśli sygnalizuje manewr :) nie ustąpienie pierwszeństwa grozi mandatem 200zl
Do moderacji
Odpowiedz
20
22
Zapoznaj sie z ary. 18 i wtedy sie wypowiadaj
Do moderacji
Odpowiedz
6
1
@AudiDriver - Poczytaj przepisy, za niewypuszczenie autobusu z zatoczki jest 200 zł mandatu i 6 punktów karnych. Taki mądry, a nie doczytałeś.
Do moderacji
Odpowiedz
7
3
Autobus jechał ulicą Piłsudskiego. Osobowa skoda ul. Dąbka w kierunku Zawada. Autobus walnął aż przepchnął Skodę poza drugie pasy w kierunku ul. Robotniczej, czyli walnął z impetem mali nie przekoziołkowała. Czyli jechał z dużą prędkością. Niestety nie wiem jakie były światła w tym momencie. Ale jest monitoring. Tylko po co ten monitoring skoro po przejrzeniu napisano "prawdopodobnie". Co znaczy prawdopodobnie? Kamera,( lub kamery )zarejestrowała "tak"i nie nic "prawdopodobnie". To tak jakby powiedzieć może było tak, a może było tak. Zobaczymy co będzie korzystniejsze i dla kogo. A jeśli w autobusie kto ucierpiał, niech to zgłosić policji, dyrekcji autobusa, przebada się. Znam przypadek gdzie uczestnik zdarzenia otrzymał rete dożywotnio. Współczuję obu Paniom. Jest to nie miłe dla obu.
Do moderacji
Odpowiedz
2
2
@Paweł2019 - Bzdura! Autobus wyjeżdżający z zatoki z włączonym kierunkowskazem nie ma pierwszeństwa. Znajdź mi przepis prawny w kodeksie drogowym, konkretny numer artykułu. Jest tylko wspomniane że kierowca pojazdu osobowego powinien powtarzam "powinien" umożliwić włączenie się do ruchu. Jedynie pierwszeństwo ma autobus oznaczony do przewozu dzieci odpowiednio oznaczony i też w tylko w pewnych warunkach. Oddaj prawo jazdy i się dokształć za nim kogoś zabijesz.
Do moderacji
Odpowiedz
7
1
Pamiętaj instruktorze , że dojeżdża jąc do wysepki autobusowej powinieneś zmniejszyć prędkość i umożliwić autobusowi włączenie sie do ruchu !
Do moderacji
Odpowiedz
3
1
@jarrow - Jarrow - jest coś takiego jak kultura jazdy i tutaj zaleca się umożliwienie autobusom miejskim wyjazd z zatoki przystankowej. A kultura to więcej niż przepis, bo to ułatwia wiele spraw. Kierowcy powinni pamiętać, że srodkami komunikacji jedzie więcej osób niż w osobówce. Więc drogi jarrow nie gadaj mi tu o przepisach, bo tak prawdę mówiąc kierowcy ich też nie respektują.
Do moderacji
Odpowiedz
4
1
@Barrow - A co ty mi tłumaczysz jak dziecku? Myślisz że nie znam słowa kultura? Człowieku nie jestem z Elbląga więc wiem co to znaczy.
Do moderacji
Odpowiedz
0
2
Chłopie Art. 18. Autobus włączając się do ruchu z zatoczki autobusowej ma pierszentwo, chyba że jest to zatoczka poza miastem w takiej sytuacji pierwszeństwa nie ma.
Do moderacji
Odpowiedz
1
3
@Art.18 - Art. 18.1.Kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego (trolejbusowego) na obszarze zabudowanym, jest obowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu autobusem (trolejbusem) włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię.
2.Kierujący autobusem (trolejbusem), o którym mowa w ust. 1,może wjechać na sąsiedni pas ruchu lub na jezdnię dopiero po upewnieniu się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Gdzie jest napisane że kierowca autobusu ma pierwszeństwo? umiesz czytać czy tylko tak sobie bredzisz?
Do moderacji
Odpowiedz
2
3
@Małpa - Jest monitoring z autobusu tylko trzeba go zgrać u przewoźnika
Do moderacji
Odpowiedz
0
0
przystępując do egzaminu jadąc z egzaminatorem a stoi autobus w zatoczce i włącza kierunkowskaz to powinieneś umożliwić mu wyjazd jeśli tego nie zrobisz egzamin masz oblany
Do moderacji
Odpowiedz
1
0
AudiDriver -
Matka Ojcu z h.... powinna Cię zlizać.
I takie głąby kapuściane szczekają
Że ciężarówki złe....
A o przepisach to słyszeli z opowieści.
Do moderacji
Odpowiedz
0
0
AudiDriver - Koczkodan
Matka Ojcu z h.... powinna Cię zlizać.
I takie głąby kapuściane szczekają
Że ciężarówki złe....
A o przepisach to słyszeli z opowieści.
Do moderacji
Odpowiedz
0
0
@AudiDriver - AudiDriwer. .. Nie ustąpienie autobusowi wyjeżdżającemu z zatoczki lub zmieniającemu pas ruch (oczywiście na terenie zabudowanym) jest wykroczeniem. W taryfikatorze mandatów wykroczenie to jest wycenione na 200zł. i 5 punktów karnych. Teraz wiesz dlaczego w czasie nauki jazdy i pózniej w trakcie egzaminu kursanci grzecznie wypuszczają autobusy z zatoczki. Nie uczą ich kultury czy kurtuazji a wynika to z litery prawa. Autobus ma pierwszeństwo.
Do moderacji
Odpowiedz
0
0
Z tego co mi sie zdaje nie umożliwienie autobusowi wlaczenie sie do ruchu grozi mandatem 200 zl wiec zbytnio sie niegotuj.
Praca kierowcy autobusu bądź tranwaju jest bardzo odpowiedziala.
Nie dość ze sam sprzet w ruchu moze zrobic wiele szkód to wewnatrz miesa nie wiezie.
Do moderacji
Odpowiedz
1
0
@Paweł2019 - Poczytaj przepisy.
Do moderacji
Odpowiedz
1
0