Wigilia przy dworcu: „Cieszę się, że każdy mi tu podaje rękę”

56
20.12.2019
Wigilia przy dworcu: „Cieszę się, że każdy mi tu podaje rękę”
(fot. Anna Dembińska)
- Jestem tu trzeci raz. Cieszę się, że każdy mi tu podaje rękę – mówi młody mężczyzna, który wziął udział w piątkowej wigilii dla osób bezdomnych i samotnych na placu Dworcowym. Świąteczne spotkanie już po raz piąty zorganizowało Teen Challenge z pomocą wielu firm i instytucji. Zobacz zdjęcia.

Spotkania na placu Dworcowym stały się elbląską tradycją. Organizują je co piątek członkowie Chrześcijańskiej Misji Społecznej Teen Challenge, ale dzisiejsze było wyjątkowe – wigilia dla osób bezdomnych i samotnych ze świątecznym jedzeniem, śpiewaniem kolęd, wspólną modlitwą.

- Nie patrzymy na to, kto i ile osób przyjdzie. Z każdej się cieszymy, że będziemy mogli być razem, wielbić Chrystusa – mówi Piotr Grzeszczuk z elbląskiej oddziału Teen Challenge.

- Pierwsza wigilia odbyła się tu w 2014 roku, dzisiaj jest więc piąty raz – dodaje Beata Grzeszczuk. - Wzięłam ze sobą dwieście misek, widelców i łyżek. Będzie obficie, bo sami tego nie robimy. Pomaga nam Zbór Chrystusa Zbawiciela we Fromborku, do pomocy włączyły się szkoły – Zespół Szkół Gospodarczych, I i III LO, SP nr 15, Elbląski Klub Szefów Kuchni. Jeden z restauratorów przygotował zupę, my bigos, kawę. Każdy, kto przyjdzie będzie mógł nie tylko zjeść świąteczne dania na miejscu, ale zabrać też ze sobą. Większość osób, które tu przychodzą znamy. W większości są bezdomne.

- Wie pan, jak to jest... – mówi młody mężczyzna, gdy pytamy go, dlaczego jest bezdomny. Nie chce zbytnio opowiadać o swoim życiu, za to chwali organizatorów wigilii. - Jestem tu trzeci raz, przychodziliśmy tu co piątek, zostaliśmy też zaproszeni na wigilię. Wszyscy mi rękę podają, widzą w nas osoby, którym warto pomóc – mówi wzruszony.

- Dzięki nim zmieniłem wiarę, jestem zielonoświątkowcem. Należę do tej grupy od trzech lat. Przychodzę w każdą środę i piątek – przyznaje pan Aleksander, który mówi o sobie, że jest osobą samotną. - Dużo im zawdzięczam, czuję bardzo mocno ich wsparcie – mówi o Teen Challenge.

RG

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Fajnie, że są tacy pomocni ludzie. Wesołych Świąt
(2019.12.20)
Pomogą, nakarmią i zawsze jakieś duszyczki zaagitują, co na to kościół katolicki?
(2019.12.20)
A co przeszkadza ci kościół katolicki? Pewnie zostałeś wychowany w takiej wierze a teraz plujesz na nią. Nie pasuje przejdź na islam
Gość 45 (2019.12.20)
Daj spokój chociaż teraz. Wycisz sie, bo nie wiesz, czy sam nie będziesz musiał korzystać z takiej pomocy. Jak nie chcesz pomóc, to chociaż nie krytykuj i nie przeszkadzaj.
mm263 (2019.12.20)
Byłam i bardzo się cieszę. Ludzie potrzebujący otrzymali paczki i jedzenie. Fajna atmosfera, mnóstwo ludzi i zespół który świetnie zagrał kolędy !!!! Brawo !!!
radosna (2019.12.20)

info

31  
  3
A nasi niektorzy ksieza klamia w oczy nawet na komunie nie przyjal zaproszenia.niech nie klamie ma czas dlatego juz nie chodze do kosciola .to bylo wstretne.tfuuuu
Mari (2019.12.20)

info

9  
  15
Wiarę się nie zmienia. Bóg jest JEDEN A posiłki,w środę Teen Challenge nie wydaje.
Ania q (2019.12.20)
@Gość 45 - Ani ja katolik, ani islamista, neutralny wyznaniowo, szkoda, że nie zrozumialeś intencji.
(2019.12.20)
@mm263 - Smutny brak umiejętności czytania ze zrozumieniem, chrześcijański obowiązek glodnego nakarmić, zawsze uważałem, że protestantyzm jest bliżej źródeł chrześcijaństwa niż katolicyzm, pomagam, naszym braciom mniejszym, jeśli wiesz kto to jest.
(2019.12.20)
jestem w szoku, dlaczego prezydent Wroblewski olał tych potrzebujących pomocy ludzi i nie przybył swoją Skodą 4x4 aby im pomóc? no kurcze wygląda to strasznie blado jeśli chodzi i miasto
Zdomny (2019.12.20)