11 i 14 czerwca planowany jest test syren alarmowych znajdujących się na terenie miasta - informuje Departament Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.
W związku z testem emitowane będą krótkie, 5-sekundowe, dźwięki testujące sprawność tych urządzeń.
Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Schrony budować i ludzi szkolić z przysposobienia obronnego a nie syrenami się bawić. Na co wy liczycie ? Wlezie rusek to brońcie się syrenami przed grabieżą i gwałtami w urzędzie a ludzie muszą być chociaż odrobinę przeszkoleni jak się bronić przed najeźdźcą i okupantem.
Teraz jak polską gospodarkę rozwaliliście w gruz, a inflacja pędzi jak oszalała - to gwałcącym ruskiem straszyć naiwnych Polaków będziecie, by się mocno bali i nie zastanawiali się skąd taka bieda w kraju? Brak słów na was, no ale szkodzić Polsce będziecie nadal machając flagą przed nosem dla odwrócenia uwagi i udając, że rządzicie. Brawo PIS!
Tak tak schrony budować i to koniecznie, zdziwicie jak za miesiąc dwa ruski wejdą do połowy Ukrainy. We wrześniu już będzie głośno o nadchodzącej wojnie. Ale co tam lepiej głowę w piasek schować i krzyczeć że nic się dzieje