Przy Mazurskiej wytną 17 drzew

16
12.12.2025
Przy Mazurskiej wytną 17 drzew
graf. pixabay.com
Zagrażające bezpieczeństwu drzewa przy ul. Mazurskiej zostaną wycięte do końca lutego przyszłego roku – wynika z odpowiedzi Michała Missana prezydenta Elbląga na interpelację radnego Sebastiana Czyżyka-Skoczyka.

Radny Sebastian Czyżyk-Skoczyk (PiS) przypomniał się prezydentowi ze swoimi lutowymi postulatami dotyczącymi wysuszonych i martwych drzew przy ul. Mazurskiej. Wówczas radny otrzymał informację, ze do końca roku zostanie przeprowadzony przegląd drzew przy tej ulicy i podjęte decyzje.

Koniec roku „za pasem”, radny wystosował interpelację dotyczącą drzew. Pytał w niej o możliwość i termin usunięcia drzew zagrażających bezpieczeństwu.

Jak wynika z odpowiedzi prezydenta, w wyniku przeprowadzonego w lipcu tego roku przeglądu drzewostanu, do usunięcia zakwalifikowano 17 drzew. Zostaną one usunięte do końca lutego przyszłego roku przez Zarząd Zieleni Miejskiej.

SM

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Pisowcy w ogóle nie dbają o naszą przyrodę, oni by tylko wycinali i wycinali. Takie zboczenie.
TeofilSkorupa (2025.12.12)
Po co opowiadać o 17 drzewach gdy z kraju zniknęły tysięcy km² polskich lasów.
(2025.12.12)
Ważniejsza 13 niż drzewa.. Wnuki będą lasy tylko na obrazkach oglądać ala ja mam 13ke. Wszystko dzięki pis.
Chciwy emeryt (2025.12.12)
@Chciwy emeryt - Pisiory nie chciały pieniędzy z KPO. Woleli zniszczyć polskie lasy żeby kupić wyborców. Każdy kto jeździ po kraju widzi jakiej rzezi dokonali na Polsce
Krajobraz po pisie (2025.12.12)
@TeofilSkorupa - To nie zboczenie. To pazerność, chciwość i rządzą władzy. I oni mają 30 %poparcia. Szok. Ile milionów Polaków myśli tak jak oni
Zło przyciąga (2025.12.12)
@Zło przyciąga - To oczywiste, ale niestety prostactwo umysłowe w ich elektoracie zbiera smutne żniwo. Najgorsze, że cierpi na tym nasza ojczyzna.
TeofilSkorupa (2025.12.12)
@Chciwy emeryt - A wnuki mają 800+, przepraszam ich chciwi rodzice. To emeryci płacą na nieswoje dzieci. Weź się do roboty.
(2025.12.12)
Dobrze, że wreszcie ktoś się zainteresował tymi chorymi drzewami bo przy silnych wiatrach mogłoby dojść do tragedii. Takie drzewa najczęściej się łamią i spadają na drogę albo samochody tudzież pieszych. Malkontenci niech się najpierw zapoznają ze szczegółami. Szkoda to ludzi którzy mogą ucierpieć a drzewa można posadzić nowe.
(2025.12.12)

info

15  
  0
I bardzo dobrze. Drzewa powinny być sadzone poza pasem drogowym. A te przy mazurskiej są bardzo niebezpieczne. Ciekawe czy miłośnicy tych drzewek by je bronili gdyby spadło na kogoś im bliskiego.
(2025.12.12)

info

14  
  3
@TeofilSkorupa - PiS to stan umysłu. Widzę że miłość do św. Jarosława dalej kwitnie.
(2025.12.12)