Z passata do aresztu. 40-latek wpadł podczas kontroli

15
29.01.2026
Z passata do aresztu. 40-latek wpadł podczas kontroli
Fot. WMOSG
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie zatrzymali 40-latka. Mężczyzna za zlekceważenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów trafił do aresztu.

Wczoraj funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli passata. Kierowcą była 31-letnia kobieta, a pasażerem auta był 40-latek z powiatu elbląskiego. Okazało się, że mężczyzna ma do odbycia karę 11-miesięcy pozbawienia wolności za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie zatrzymali go, a następnie przekazali do Aresztu Śledczego w Elblągu.

W dodatku, po sprawdzeniu pojazdu w bazach danych, okazało się, że passat nie ma aktualnego przeglądu i obowiązkowego ubezpieczenia. W związku z powyższym funkcjonariusze SG nie zezwolili kierującej na dalszą jazdę i prowadzą czynności w tej sprawie.

ppłk SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy komendanta WMOSG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka
(2026.01.29)

info

17  
  0
I to jest słuszna koncepcja. Takich gości momentalnie bez sądu powinni zamykać i do końca życia opaska monitorująca.
12dx (2026.01.29)
Zawsze nie mogę wyjść z podziwu jak tacy pacjenci sobie beztrosko żyją. Jadą sobie takie dwa ludki z pustką między uszami, ten ćfok z zakazem jazdy, auto bez przeglądu, bez OC i co oni sobie wyobrażają. Żeby to jeszcze jacyś rebele byli co żyją poza systemem a to zwykłe chłopki, na wszystko wyjechane, wszystko w pupie, byle do przodu, byle do pierwszego, byle do weekendu. Odpęka sobi teraz wyroczek, poleży, poje, pogada, potem będzie bajki opowiadał jak to było w puszcze fajnie. Podziwiam takie luźne życie, ja zostałem z goła inaczej wychowany
podziwiam (2026.01.29)
Jeszcze nikt nie napisal że to opresyjne reżim Tuska ściga niewinnych ?
Dajecie elblongi (2026.01.29)
@podziwiam - Wychowanie to jedno. Inna sprawa że politycy dają przykład swoim żeby nie stosować się do litery prawa
(2026.01.29)
@Dajecie elblongi - po co mamy pisać jak sam to "mózgowcu" za nas napisałeś hehe dzięki ci baranie
(2026.01.29)
@podziwiam - jak masz inne zasaday i wartości to po co się wcinasz miedzy wódkę i zakoskę? Pytał cię ktoś o zdanie jak zyć? Myslisz ze kogoś obchodza twoje wypociny? że ktoś je taki przeczyta? zyj p oswojemu i daj życ innym i swoej rady kieruj tam do rodziny a nie innych. kazdy ma swój rozum i wie jak ma życ i nie potrzebuje takiego internetowego psychologa, też ałorytet się znalazł hehe
(2026.01.29)
Co za tluk
(2026.01.29)
@anonim, no ciebie obchodzą, bo tez się trochę napociłeś żeby mi odpisać. ja daję tylko do przemyślenia że taki element to raczej powinien w domu siedzieć i nie wychodzić, bo to ni jak się nie ma do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. takie wyjechanie na wszelkie zasady to jest świetny podkład pod np. recydywe.
podziwiam (2026.01.29)
Nie mówi tak o tacie, wytłumacz mu spokojnie że zupe się je łyżką a nie widelcem.
podziwiam (2026.01.29)