Przed sąd za rzucanie w komendę koktajlami Mołotowa

23
13.11.2025
Przed sąd za rzucanie w komendę koktajlami Mołotowa
Michał S. przed sądem, fot. daw
Przed Sądem Rejonowym w Elblągu stanął w czwartek (13 listopada) Michał S., który trzykrotnie rzucił butelką z podpaloną benzyną, tzw. koktajlem Mołotowa, w Komendę Miejską Policji przy al. Tysiąclecia. Mężczyzna jest oskarżony o próbę spowodowania pożaru w budynku.

Michał S. ma 30 lat, był już wielokrotnie karany, między innymi za usiłowanie wywołania pożaru. Tym razem jest oskarżony o to, że 19 kwietnia nad ranem trzykrotnie rzucił butelką zapalającą, potocznie nazywaną „koktajlem Mołotowa”, w budynek Komendy Miejskiej Policji w Elblągu przy al. Tysiąclecia, chcąc wywołać pożar.

- Zamierzonego celu nie osiągnął ze względu na niezwłocznie podjęte działania gaśnicze. Doprowadził swoim zachowaniem do zniszczenia mienia o wartości 4116 zł i 65 groszy na szkodę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie – odczytywał akt oskarżenia prokurator.

Przed sąd za rzucanie w komendę koktajlami Mołotowa
Sąd zapoznał się z opinią biegłego z zakresu pożarnictwa, fot. daw

W budynku komendy spaliła się rama okienna i w niewielkiej część elewacji oraz zadaszenia. Podczas czwartkowej rozprawy swoją opinię przedstawił biegły z zakresu pożarnictwa. Jego zdaniem czyn Michała S. nie sprowadził bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia wielu osób ani zagrożenia dla mienia w wielkich rozmiarach. Odmiennego zdania jest prokuratura.

- Michał S. nie trafił w okno i to ograniczyło zasięg ognia. Ograniczyły go również działania funkcjonariuszy - argumentował prokurator.

30-latek jest również oskarżony o kierowanie samochodem pod wpływem kokainy. Prokurator wniósł o wymierzenie mu kary łącznej w wymiarze 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. W ocenie obrony byłaby ona niesprawiedliwa i nieadekwatna do wyrządzonej przez Michała S. szkody.

– Oskarżony przyznał się do zarzucanych mu czynów, powiedział, że ich żałuje – mówił obrońca Michała S.

Mężczyzna od kwietnia przebywał w areszcie tymczasowym. Sąd przychylił się do wniosku obrony o uchylenie tego środka zapobiegawczego i Michał S. na wyrok będzie oczekiwał na wolności. Ten ma zapaść 20 listopada.

daw

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Może miał dosyć antypolskiego POPISU i ich wykonawców z milicji.
IKSDE (2025.11.13)
Co to za rycerz Ortalionu?
(2025.11.13)
@IKSDE - Tak, tak to wzorowy patriota, a milicji to już dawno nie ma
eb (2025.11.13)
"na szkodę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie" - nie na szkodę żadnego komendanta, tylko na szkodę PODATNIKA. Poprawcie to.
komendant_to_se_może (2025.11.13)

info

22  
  1
Przyznał, że żałuje czynów... Nie dziwie mu się że żałuje skoro nie trafił. Chciał trafić, jakby trafił to by nie żałował. A tak mu nie wyszło i jeszcze pójdzie siedzieć. Swoją drogą ciekawa bluza, aż dziwne, że nie podchodziła pod lekceważenie wielmożnego pana sędziego.
logiczne (2025.11.13)
Jako normalna mieszkanka tego miasta wrzucona przez los do zbk razem z owcami i całą tą patologią mam nadzieję, że wyroki wreszcie będą wysokie. Dość patologi w tym mieście.
(2025.11.13)

info

17  
  1
Precz z Pisem i PO !!!
zalewski39 (2025.11.13)
Czy komętujący są zdrowi psychicznie że piszą takie bzdury?
(2025.11.13)
@zalewski39 - "Precz z Pisem i PO !!!" - TYLKO Targowica!
(2025.11.13)
Sąd przychylił się do wniosku obrony o uchylenie tego środka zapobiegawczego i Michał S. na wyrok będzie oczekiwał na wolności. Ten ma zapaść 20 listopada. Dziś jest 13.11., jaki jest sens wypuszczać wielokrotnie karaną osobę na 7 dni, by potem szukać ją wiele miesięcy do odbycia kary. Czy ktoś liczy koszty. ?
(2025.11.13)

info

19  
  2