A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Sejm przegłosował w piątek, 7 listopada, nowelizację ustawy „Prawo o ruchu drogowym”. Dla jednych to długo wyczekiwane zaostrzenie kar dla piratów drogowych.
Dla innych - przesadna i nieprzemyślana ingerencja państwa w swobody obywatelskie.
Dlaczego to jest niebezpieczne (i to bardzo!!!!)
1.Kara więzienia za przekroczenie prędkości
To nie jest walka z piratami drogowymi.
To jest bezpośrednie przeniesienie odpowiedzialności administracyjnej do kodeksu karnego.
2.Dożywotnie pozbawienie prawa jazdy
Kara wieczysta to konstrukcja:
nieproporcjonalna,
nieludzka,
sprzeczna z Konstytucją,
sprzeczna z ETPCz.
3.Konfiskata mienia za przewinienia administracyjne
To jest przeniesienie mechanizmu konfiskaty prewencyjnej, stosowanej w prawieWojennym.
Jeśli władza może odbierać mienie bez wyroku sądu, to obywatel:
nie ma prawa,
nie ma obrony,
nie ma ochrony konstytucyjnej.
4.Zakaz zgromadzeń powyżej 10 samochodów - to jestZ. mach na:
wolność zgromadzeń,
wolność wyrażania opinii,
prawo do stowarzyszania się,
swobodę przemieszczania się.
Co to oznacza w praktyce?
Władza wykonawcza przejmuje funkcje sądownicze.
Kary, które powinny należeć wyłącznie do sądu, przechodzą do organów administracyjnych.
Bez kontroli niezależnego sądu, bez trójpodziału władzy, bez równowagi.
@logiczne - W tej bluzie to biegły w zakresie pożarnictwa zaznaje. Oskarżony jest w ławie po lewej.
Może dołączy do Zbycha.
Na drugim zdjęciu to ta ameba umysłowa, czy może jednak biegły? Bo jeśli to pierwsze, to rzeczywiście, czysta kpina z sądu.
@logiczne - Człowieku czytaj podpisy pod zdjęciem bo się kompromitujesz.
@Qń - Taki, ze by ciebie obskoczyl z kazdej strony.
Czemu na 7 dni? Jeszcze jest odwołanie czyli jeśli wyrok się utrzyma to karę będzie odbywał może za pół roku dopiero. Jak długo ma siedzieć w areszcie beż prawomocnego wyroku? To Białoruś?
@KibiczProstej - Przeczytaj podpis pod zdjęciem.
Był już wielokrotnie karany, za usiłowanie wywołania pożaru też, poza tym jeszcze pod wpływem kokainy. Dowalić mu z najwyższego paragrafu, bo to gość niebezpieczny dla otoczenia.
Są jak najbardziej zdrowi patrząc na Batyra to piszą zdrowo.