Pomogli policji w ujęciu kierowcy

30
07.12.2025
Pomogli policji w ujęciu kierowcy
fot. policja
Zauważyli, że seat jedzie zygzakiem. Wykorzystali sytuację, kiedy kierowca seata zatrzymał się, wtedy zabrali mu kluczyki i zawiadomili policję.

Pewne małżeństwo, które jechało za osobowym seatem, (6 grudnia, około godziny 18) zwróciło uwagę na styl jazdy samochodu. A była to jazda zygzakiem oraz wjeżdżanie na krawężniki. Pojechali za nim i gdy nadarzyła się okazja, bo mężczyzna zatrzymał się, zabrali mu kluczyki od auta i wezwali na miejsce policję.

Mężczyzna wyrwał się i... uciekł do pobliskiego mieszkania. Małżeństwo wskazało policjantom, które to mieszkanie. W konsekwencji policjanci dostali się do wnętrza i przebadali 54. latka alkotestem. Wynik badania wskazał 2,68 promila alkoholu w organizmie. Policjanci wykonali kilka badań w określonym odstępie czasu w celu tzw. retrospekcji.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 54-latkowi może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz przepadek pojazdu.

nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KM Policji w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 54-latkowi może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz przepadek pojazdu. Może, ale czekamy na informacje jaka i czy kara w realu, czy też za parę dni będzie jeżdzić znów zygzakiem. Znając ciąglą tolerancję sądów dla pijanych za kierownicą nie zdziwie się jak za parę dni będzie ponownie w transie.
(2025.12.07)
pewnie, że będzie z zakazem sądowym - wtedy go znów zatrzymają i dostanie zamiast 3 lat, 1,5 w zawieszeniu.
okoniowaty (2025.12.07)
a nie gdzie komentarze typu... konfidenci, ormowcy, społeczniaki itp?
(2025.12.07)
Konfidenci
(2025.12.07)
Zanim nazwiesz kogoś konfiidentem, to się zastanów. Gdyby taki "kierowca" zrobił krzywdę komuś z Twojej rodziny, wtedy też byś był taki chojrak?
(2025.12.07)
Na jakiej to ulicy?
Eg 100 (2025.12.07)
@Eg 100 - Na obrońców pokoju
Anonim002 (2025.12.07)
A flagi w oknach miał i rękawice na lusterka w kolorach narodowych?
(2025.12.07)
lewaki skonczcie z tym nazywaniem auta seat z malej, Seat to imie auta nazwa wlasna, co z tego ze marka to marka, jest uzywane w kontekscie nazywania samochodu tak samo jak Seat Ibiza jak imie i nazwisko ale po co, lepeij namieszac w czyms co jest dobre a potem sie zastanawiac,
(2025.12.07)
Miał tęczowe. Jechał też po narkotykach. Róbta co chceta
Owsik (2025.12.07)