Zmiana na stanowisku dyrektora elbląskiego teatru

60
12.06.2023
Zmiana na stanowisku dyrektora elbląskiego teatru
Duża scena elbląskiego teatru, fot. Anna Dembińska
Jak informuje portal e-teatr.pl zarząd województwa warmińsko-mazurskiego zatwierdził kandydaturę Pawła Kleszcza na stanowisko dyrektora Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

- Zarząd pozytywnie zaakceptował kandydaturę Pawła Kleszcza na stanowisko dyrektora Teatru w Elblągu - powiedziała portalowi e-teatr.pl Sylwia Jaskulska z zarządu województwa.

Jak podaje portal, w ostatecznej rozgrywce dwóch kandydatów ubiegało się o stanowisko dyrektora elbląskiego teatru. Nieoficjalnie wiadomo, że drugim był Mirosław Siedler, dotychczasowy dyrektor Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

Paweł Kleszcz to absolwent warszawskiej PWST (1993), aktor, lektor, konferansjer, trener biznesu, instruktor jeździecki, międzynarodowy sędzia i komisarz jeździecki. Działacz społeczny organizacji i środowisk kulturalnych oraz sportowych. Współzałożyciel stowarzyszenia „Słowodaje Teatr”. Pomysłodawca i organizator „Festiwalu Sztuki Jeździeckiej”. Zagrał w ponad 1500 przedstawieniach teatralnych, w ponad 40 sztukach, występował w wielu filmach i produkcjach telewizyjnych. Przez wiele lat pracował w warszawskim Teatrze Syrena. Ma 54 lata.

Mirosław Siedler Teatrem im. Aleksandra Sewruka w Elblągu kieruje od 2003 roku. W 1983 ukończył studia na wydziale aktorskim Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. W 1982 zadebiutował w teatrze, był aktorem łódzkich placówek: Teatru Nowego (1983–1987,1995–1996), Teatru Powszechnego (1987–1995) oraz Teatru im. Stefana Jaracza (1996–1997). Później związał się z Teatrem im Aleksandra Sewruka w Elblągu, w którym objął funkcję dyrektora.

Nowy dyrektor obejmie swoje obowiązki od nowego sezonu artystycznego, czyli od 1 września. Kontrakt ma obowiązywać przez 5 lat.

oprac. daw

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
No i fajnie :-) To teraz czas na Czyżyka:-)
(2023.06.12)

info

84  
  11
Twraz czekamy na wylot wielkiegi ptaka
MyMieszkancy (2023.06.12)

info

66  
  15
Zmiany zmiany zmiany i oby wszędzie bo czas juz na to ! Niektorzy odetchneli jak to mowią !
(2023.06.12)

info

53  
  10
Nareszcie skończy się mobbing w teatrze. Ponad 20 lat temu Mirosław Siedler wygryzł dyrektora Dariusza Bartona. Los nierychliwy ale sprawiedliwy. Nareszcie M. S.korona spadła. Nie dał się lubić. Zrozumiały, bez podstaw ku temu.
Adam J. (2023.06.12)

info

66  
  9
Każdy w swoim czasie dostanie od ludzi to co ludzie otrzymali od niego!
(2023.06.12)

info

57  
  0
Chyba nie z PiSuaru ?
(2023.06.12)
Zawsze zastanawiam się jak to jest zająć stanowisko komuś innemu wiedząc ze ktoś przez to wyleci lub go zdegradują? Jakim trzeba być czlowiekiem by w ten sposób pchać się na stanowiska, jak można patrzeć ludziom w oczy ??? Przecież wiadomo że za jakiś czas tak samo się skończy!
(2023.06.12)
Szkoda bardzo. Pozdrawiam serdecznie pana dyrektora. Ogromnie lubiłam jego przemowienia przed spektaklami. Sympatyczny człowiek.
(2023.06.12)
Koniec budowy- remont teatru, takie to podziękowanie dla obecnego dyrektora..... ???
100% Elblążanin (2023.06.12)
W Elblągu na wielu stanowiskach tkwią jeszcze ludzie którzy w sposób sadystyczny znajdowali i znajdują przyjemność w mobbingowaniu jak to teraz się określa pracowników! Kiedyś po prostu psychicznie maltretowali ludzi i dyskryminowali płacowo, szydzili, a nie było możliwości jak dziś mówić czy odwoływać się ! Kto miał to szczęście i możliwość odchodził a innych poprzez te prostackie działania i zachowania do tego zmuszano! Niektórzy długie lata to odchorowywali i ten lęk pozostał na długie lata! te stare już dziś podłe babska i stetryczałe dziady jeszcze tkwią i próbują resztkami sił robić to samo! wzbudzają jednak zażenowanie i politowanie! Odejdą szybko w zapomnienie bo na to ludzie czekają i będą otwierać szampany w tym dniu! Pomimo wszystko głupio tak kończyć swoją karierę! ale zapracowali na to ! a pamięć o nich przeminie szybko!
(2023.06.12)