Hanna Dys zainaugurowała festiwal organowy

9
12.05.2025
Hanna Dys zainaugurowała festiwal organowy
(fot. Mateusz Skop)
Elbląski Festiwal Organowy na stałe wpisał się w kalendarz kulturalny miasta. W kościele pw. św. Wojciecha koncertem Hanny Dys zainaugurowano w niedzielę jego trzecią edycję. Zobacz zdjęcia.

Hanna Dys, jest absolwentką akademii muzycznych w Gdańsku (klasa prof. Romana Peruckiego) oraz Hamburgu (klasa prof. Wolfganga Zerera, dyplom z wyróżnieniem). Stypendystka m. in. Brahms Stifftung, Stypendium dla Twórców Kultury oraz Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Na wczorajszym (11 maja) koncercie zagrała utwory Johanna Sebastiana Bacha, Mieczysława Surzyńskiego, Friedricha Wilhelma Markulla i Johannesa Brahmsa.

Licznie zgromadzona publiczność jest najlepszym dowodem na to, że tego rodzaju koncerty są w naszym mieście potrzebne. Kolejny koncert już w najbliższą niedzielę. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

Hanna Dys zainaugurowała festiwal organowy

red.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Wygląda na to, że niektórym łatwiej pójść do kościoła na koncert niż na mszę św.
(2025.05.12)

info

1  
  3
w kościele? nieee świecka muzyka
(2025.05.12)

info

0  
  6
bo msza to propaganda klech gdzie sieją od wieków te same regułki bez nowatorstwa i z nowościami w dziale ogłoszenia; ) nuuuda
(2025.05.12)

info

0  
  7
Dis is a dis. Is dis a dis?
Dis (2025.05.12)

info

1  
  1
złe miejsce złe miejsce muzyka nie w kościele, w kościele to sutannowa mafia
(2025.05.12)

info

1  
  5
Ulubiona artystka mościwie nam panującego "prezydenta". Za każdym razem o niej wspomina gdy Duda... Wróć! Gdy Duka po angielsku. Czego to on z nią nie robił: " Z Dys, Z Dys, Z Dys to, z Dys, z Dys, z Dys, z Dys tamto!". 😉
Któren kuma, ten wie (2025.05.12)
a spółdzielnia mieszkaniowa ZAKRZEWO nie ma na co kasy wydawać mieszkańcy chyba coś z tym trzeba zrobić czynsze jak w apartamentach brud syf klatki PRL o nic nie dbają tylko kasa kasa dej dej mało zarząd jak i osoby które tam pracują do wymiany nieroby
mieszkaniec EL (2025.05.12)

info

2  
  4
@Któren kuma, ten wie - No to ty kumaty, powiedz który z poprzednich prezydentów mówił lepiej? Może donos? Polmos? Bigos? Nie przypuszczam. Może nie jest fluent ale na filmach widać że w miarę swobodnie rozmawia. A jeżeli tobie utkwiło coś tam dys dys.... no cóż. Mógłbym wiele takich przytoczyć o tych z po ko i innych.
(2025.05.12)
Tak przy okazji, jak widzę Panią Prezes ETK, to kiedy kamienica tego stowarzyszenia na Starówce róg św. Ducha będzie dokończona, bo trochę wstyd.
(2025.05.12)

info

0  
  0