Hanna Dys, jest absolwentką akademii muzycznych w Gdańsku (klasa prof. Romana Peruckiego) oraz Hamburgu (klasa prof. Wolfganga Zerera, dyplom z wyróżnieniem). Stypendystka m. in. Brahms Stifftung, Stypendium dla Twórców Kultury oraz Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Na wczorajszym (11 maja) koncercie zagrała utwory Johanna Sebastiana Bacha, Mieczysława Surzyńskiego, Friedricha Wilhelma Markulla i Johannesa Brahmsa.
Licznie zgromadzona publiczność jest najlepszym dowodem na to, że tego rodzaju koncerty są w naszym mieście potrzebne. Kolejny koncert już w najbliższą niedzielę. O szczegółach poinformujemy wkrótce.