Zobacz najnowsze zdjęcia z przekopu

50
16.07.2020
Zobacz najnowsze zdjęcia z przekopu
(fot. Dariusz Babojć)
Budowa kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną trwa zgodnie z przyjętym harmonogramem. Na placu budowy 15 lipca był jeden z naszych Czytelników, który podzielił się swoimi wrażeniami i zdjęciami

Wczoraj miałem okazję być cały dzień na terenie budowy kanału żeglownego przez Mierzeję Wiślaną. Budowa robi imponujące wrażenie, a jak wszyscy podkreślali takiej inwestycji hydrotechnicznej jeszcze w Polsce nie było. Nie chcę się tu zbytnio rozpisywać niech fotografie same przemówią. Co prawda były robione aparatem w telefonie komórkowym, ale mam nadzieję, ze ich jakość będzie zadowalająca - napisał do nas Dariusz Babojć, znany także na portEL.pl jako Wowka. 

Jak już wielokrotnie informowaliśmy, prace na budowie przekopu idą zgodnie z harmonogramem. Trwają prace przy budowie mostów, które powstają nad kanałem i wejść do kanału od strony Zatoki Gdańskiej i Zalewu Wiślanego, a także wyspy na Zalewie Wiślanym.

24 lipca zaplanowano otwarcie ofert na drugi etap inwestycji, czyli m.in. pogłębienie toru wodnego do Elbląga i budowę mostu w Nowakowie, ale w związku ze zmianami w przetargu i pytaniami od zainteresowanych firm, termin ten Urząd Morski przedłużył do 11 sierpnia. Cała inwestycja ma być gotowa do końca 2022 roku i kosztować około 2 miliardów złotych.

red.

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Tłusta kiełbaska wyborcza, łyknęli!
(2020.07.16)
Brawo PiS, brawo Jarosław Kaczyński. Elblag wchodzi na inny lepszy level
Koczkodan (2020.07.16)
Nie jestem za PISem ale za to ich popieram. Inwestycja w przyszłość, która przyniesie wymierne efekty i ożywi region.
(2020.07.16)
@Koczkodan - newer ending story
(2020.07.16)
Komuchy z Elbląga wszystko robili żeby ten przekop był nieukończony. Co to za regionalni patrioci, wróbel Pinokio itd, im z tym przekopem wszystko źle. Prawda jest taka że dla Elbląga i miasteczek przy mierzei to wielka szansa na ożywienie chociażby turystyki. Mamy tu bardzo ładne tereny ale niestety władze od zawsze ujowe
Anty Po anty pis (2020.07.16)
Łyknąłeś jak młody pelikan a teraz za miskę ryżu do roboty.
(2020.07.16)
@Koczkodan - brawo Wiesław
(2020.07.16)
ty lyknales jak mlody pelikan dezinformacje robienia za miske ryzu slow wyrwanych z kontekstu ale jak obrzucac blotem to pierwszy
(2020.07.16)
Bardzo dobrze !! Niech rosyjskie trolle teraz płaczą !!
(2020.07.16)
Co na to senator Wcisła? Przeciez Rafał mowił, że przekop niepotrzebny.
Rooo (2020.07.16)

info

59  
  10