Zgłoś swoje uwagi do budowy elektrowni słonecznej

24
23.01.2026
Zgłoś swoje uwagi do budowy elektrowni słonecznej
fot. pixabay
Do końca stycznia mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi do planów budowy elektrowni słonecznej Pasłęk. Zakończyło się już postępowanie w sprawie wydania decyzji administracyjnych w tej sprawie i obecnie urząd czeka na opinie od lokalnej społeczności.

Elektrownia słoneczna Pasłęk ma mieć moc aż 200 MW. To bardzo duża instalacja i zaliczana będzie do największych farm fotowoltaicznych w Polsce. Budowa planowana jest na działkach w Drulitach i Kątach oraz w osadzie Piniewo. Inwestorem ma być MG Makado Energia – grupa spółek założonych w 2017 r. z siedzibą w Jędrzejowie.

Zakończono już administracyjne postępowanie dowodowe (etap gromadzenia dokumentów) w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla inwestycji. Została ona zakwalifikowana jako mogąca znacząco wpłynąć na środowisko. Urzędnicy czekają teraz na uwagi od mieszkańców odnośnie zgromadzonych dokumentów, jak i samej inwestycji. Wnioski można składać w Urzędzie Miejskim w Pasłęku oraz pocztą tradycyjną lub elektroniczną paslek@paslek.pl. W UM w Pasłęku można też zapoznać się z całością dokumentacji dotyczącej tej inwestycji.

daw

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
zgłąszam swoje uwagi
(2026.01.23)
lekarze psychiatrzy przyjmą te twoje uwagi
997 (2026.01.23)
zgłaszam
(2026.01.23)

info

3  
  12
Czy będą zatrudnieni do odśnieżania tej elektrowni? Bo jeśli kiedyś sypnie śniegiem i skuje mrozem...
Bezproblemowy (2026.01.23)

info

18  
  7
Znowu szpecą krainę kanału elbląskiego, jak nie wiatraki to fotowoltaika. Niech diabli wezmą ten pic na wodę zwany ekologią.
Zniesmaczony789 (2026.01.23)
takze zgłaszam swoje uwagi
(2026.01.23)

info

6  
  10
Proszę o informację jaki jest ślad węglowy który został wyemitowany dla produkcji paneli fotowoltaicznych o mocy 200MW ? Jaki ślad węglowy zostanie wyemitowany podczas instalacji tego sprzętu? W jaki sposób panele po wyczerpaniu swojej żywotności zostaną zutylizowane i jaki ślad węglowy zostanie wyemitowany z tego tytułu? Jaki będzie bilans zużytej energii i śladu węglowego do produkcji i montażu w stosunku do energii jaką wytworzą panele? Ile z wytworzonej energii poniesie stratę w skutek przesyłu siecią?
ciekawehmm (2026.01.23)

info

32  
  15
Nic nie robić furmanki ustawic niech powrócą. Ciemny narod.
(2026.01.23)

info

19  
  17
I ziemia stanie się ugorem..... a zamiast własnej żywności Polacy będą zmuszeni kupować żywność z merkosur która nie spełnia żadnych norm..... brawo
JanekMaliniak (2026.01.23)
Lepiej by zagospodarowali ciągnące się nasypy przy S7 - niezagospodarowane kilometry m2 ciągnące się przez cały kraj w każdą stronę.
2084 (2026.01.23)

info

13  
  2