Trzy hektary pod usługi na sprzedaż

18
09.03.2022
Trzy hektary pod usługi na sprzedaż
(fot. ortofotomapa UM Elbląg)
Władze Elbląga po raz drugi próbują sprzedać kompleks niezabudowanych działek na Bielanach, przeznaczonych pod zabudowę usługową. Cena wywoławcza terenu to ponad 10 mln złotych netto.

Pierwszy przetarg, w styczniu tego roku, nie doszedł do skutku, bo nikt z potencjalnych inwestorów nie wpłacił wadium. Jak będzie tym razem, przekonamy się 9 maja, kiedy odbędzie się licytacja w drugim przetargu.

Na sprzedaż został wystawiony teren sąsiadujący z osiedlem domów jednorodzinnych przy ul. Wileńskiej. Ma przez niego przebiegać ul. Lwowska. Dzisiaj to m.in. pola, leżące tuż przy drodze na Tolkmicko i ścieżce rowerowej do Krasnego Lasu. W sumie zajmują powierzchnię ok. 3 hektarów, które miasto w przetargu podzieliło na dwie części – o wartości 3,9 mln (ok. 1,2 ha) i 6,5 mln zł (ok. 2 ha) netto. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego ma na nich powstać zabudowa usługowa.

Nabywcy nieruchomości, zgodnie z zapisami przetargu, będą zobowiązani do rozpoczęcia inwestycji do końca 2023 roku i jej zakończenia do 31 grudnia 2025 r. Będą też zobowiązani do budowy na własny koszt dróg dojazdowych na tym terenie, a także zjazdu do ul. Fromborskiej.

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Je. .. .***
(2022.03.09)
I już dwa ułomy się odezwały.
fghjmm (2022.03.09)
@fghjmm - Albo jeden i ten sam.
Za budową (2022.03.09)
A kiedy Elblag pod mlotek ?
Pomez (2022.03.09)

info

3  
  8
Zlot bizmesmenów, co to by wszystko tu zrobili, za 3.. .2.. .1.. .
Nez (2022.03.09)

info

0  
  1
Byłoby miło, gdyby w Elblagu zamiast super i hipermarketów zaczęły powstawać schrony dla ludności cywilnej. Polska jest silnie zangażowana w konflikt z Rosją. Mieszkamy w pobliżu Obwodu Kaliningradzkiego, w Elblągu zlokalizowane zostało wielonarodowe dowództwo dywizyjne NATO. Jesteśmy w pierwszej kolejności narażeni na agresję militarną. Tymczasem od poczatku wojnu ukraińsko-rosyjskiej szanowny pan prezydent Wróblewski nie był łaskaw poinformować nas o działaniach Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego (czy i jakie zostały podjęte?). Nie wiemy: gdzie i czy są przygotowane schrony, czy jest gromadzona żywność i woda, płyn Lugola, antybiotyki, insulina i inne środki lecznicze. Jesteśmy w czarnej d. .. e, a urząd zajmuje się wyprzedawaniem majątku miasta.
zaniepokojeni elblążanie (2022.03.09)
Koniecznie parking, bo w mieście brakuje miejsc :-)))Ktoś myśli tam w Ratuszu? Kto tam pojedzie po usługi? Regal Park jeszcze nie zagospodarowany!
ls (2022.03.09)

info

8  
  1
Elblag rozwija sie w kierunku ul Fromborskiej, która jest wąska i kręta. Chyba czas na przebudowe, bo juz sie zapycha. A tak swoja droga co jest nie tak na Modrzeewinie, ze tam nikt nic mieszkalnego nie chce budowac. Tam mial isc przeciez rozwoj.
Realista1 (2022.03.09)
@zaniepokojeni elblążanie - Do zakończenia etapu projektowego - ok 2 lata, przetarg, wykonanie - kolejne 2-3.Nie jest to inwestycja najwyższej potrzeby i żadne miasto nie wydało by na to środków.
(2022.03.09)
@Realista1 - Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o ceny działek i chęć ich sprzedania przez miasto - nie chcą z pewnych względów konkurować za mocno z prywatną sprzedażą.
(2022.03.09)