Szczecińska czeka na dokumentację, Szucha na aktualizację

26
16.09.2025
Szczecińska czeka na dokumentację, Szucha na aktualizację
Ulica Szucha, fot. TB
- Na nasze ręce mieszkańcy ul. Szucha złożyli pismo, w którym proszą o pilny remont nawierzchni. Według mieszkańców „ta zapomniana przez władze ulica posiada wiele rodzajów nawierzchni – kocie łby, płyty jumbo, piach ze żwirem, gdzieniegdzie trochę asfaltu” – to fragment interpelacji Jolanty Janowskiej i Piotra Opaczewskiego dotyczący przebudowy Szucha. Czy jest na to szansa?

Jak podkreślają radni, powołując się na głos mieszkańców, z ulicy korzystają także rodzice dzieci z pobliskiego przedszkola, a także klienci tamtejszych punktów usługowych etc.

- Stan nawierzchni ulicy Szucha pozostawia wiele do życzenia, a w związku z planowanym zasiedleniem prawie 150 mieszkań Polskiego Funduszu Rozwoju przy ulicy Legionów przedmiotowa droga może nabrać dodatkowego znaczenia – przekonują.

Na interpelację odpowiedziała wiceprezydent Elbląga Katarzyna Wiśniewska.

Szczecińska czeka na dokumentację, Szucha na aktualizację
Ulica Szczecińska, fot. TB
- W 2008 r. została opracowana dokumentacja projektowa na przebudowę tej ulicy, jednak dokumentacja ta wymaga aktualizacji. Wskazana ulica Jana Szucha wymaga kompleksowej przebudowy wraz usunięciem kolizji z istniejącą infrastrukturą techniczną, przebudową oświetlenia i odwodnienia. Zarówno aktualizacja dokumentacji projektowej jak i przeprowadzenie robót budowlanych wymagają zabezpieczenia znacznych środków finansowych w budżecie Miasta. Aktualnie trwają prace nad budżetem Miasta na rok 2026, jednakże z uwagi na dużą liczbę zaplanowanych i przygotowywanych zadań, w pierwszej kolejności zabezpieczane są środki finansowe na realizację inwestycji, na które pozyskano lub istnieje możliwość ubiegania się o środki zewnętrzne, a także dla których w ostatnim czasie została wykonana lub zlecona dokumentacja projektowa, tak jak w przypadku ulicy Szczecińskiej. Niemniej jednak, mając na uwadze oczekiwania mieszkańców informuję, że w przypadku gdy zaistnieje możliwość zabezpieczenia środków finansowych, jak również otrzymania dofinansowania ze środków zewnętrznych, zostanie rozważona możliwość wykonania przebudowy ul. Jana Szucha – napisała wiceprezydentka.

Dodajmy, że w swojej interpelacji radni proponują rozszerzenie prac projektowych dot. sąsiedniej ulicy Szczecińskiej właśnie o ulicę Szucha. Szczecińska doczekała się już jednak ogłoszenia przetargu na dokumentację projektową związaną z przebudową istniejącej drogi, budową chodników, przebudową zjazdów oraz budową miejsc postojowych, zagospodarowaniem zieleni w obrębie pasa drogowego. Termin składania ofert upływa 19 września.

oprac. TB

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
A Wschodnia na co czeka? A port samorządowy już się doczekał?
(2025.09.16)

info

11  
  2
Ogolnie wszystko na cos czeka, ale grunt, ze jest koncepcja i to jest bardzo dobra koncepcja, ale od koncepcji jestem tutaj ja
(2025.09.16)
"wszystko na cos czeka" - no bo cóż szkodzi obiecać, tak już działają obecne władze, tu.... i tam
(2025.09.16)
Miasto powinno jak najszybciej się zająć budowa ulicy wschodniej do końca. A także, jej przedłużenie w drugą stronę, aż do wyjazdu na Warszawę. Zrobić cała Grunwaldzka 2pasmową, wybudować drugi most na rzece. I to jak najszybciej, to maks 5 lat, a nie czekać i planować!!
Dsada (2025.09.16)
Może i aktualna ekipa inwestuje w Polskę ale PiS to remontował nam kościoły. A teraz co ?
Precz z komuną (2025.09.16)

info

2  
  9
Czy to prawda że dokumentację wiezie Pinokio Moradziecki nowiutką pisowską Izerą ? Przecież obiecał że będzie ich MILION w 2025
Obietnica pis (2025.09.16)
Państwo powinno jak najszybciej przestać rozdawać pieniądze i szykować nas do wojny
(2025.09.16)

info

5  
  2
Jak Szucha zaktualizują, to I Szczecińska doczeka się na dokumentację- później Szczecińską zaktualizują a Szucha poczeka na nową dokumentację- my już rozgryźliśmy mechanizm remontów ulic, mostów, obiektów sportowych ze szczególny uwzględnieniem murawy podgrzewanej na A 8,ktora nieprzerwalnie od ponad 20 lat jest podgrzewana - chęciami, obiecankami, zapewnieniami nadzwyczajnymi spotkaniami Rady Miasta I choć dalej się zieleni, to czasami chce się spalić ze wstydu I przybiera barwy czerwieni - naszego ratusza.
No tak. (2025.09.16)

info

7  
  1
@Dsada - Jak taki plan wymyśliłeś to jeszcze napisz skąd wziąć miliony na te inwestycje. Rząd zadłuża kraj żeby rozdawać emerytom.
5 kolumna putina (2025.09.16)
@5 kolumna putina - Dostają miliony ze sprzedaży działek nowych osiedli, zakorkowujac tamten rejon miasta i nie wybudowali infrastruktury drogowej tylko non stop debaty na ten temat? Dramat
Dsada (2025.09.16)