Na wiosnę remont ulicy Saperów

19
11.03.2026
Na wiosnę remont ulicy Saperów
Ulica Saperów, fot. Anna Dembińska, archiwum portel.pl
Miasto ogłosiło przetarg na pełnieniu nadzoru inwestorskiego przy remoncie nawierzchni ul. Saperów. Z dokumentacji wynika, że ma się on rozpocząć w drugim kwartale br.

Jak czytamy w dokumentacji przetargowej, zakres zamówienia obejmuje przygotowanie, nadzór i zarządzanie nad realizacją robót budowlanych związanych z remontem drogi powiatowej nr 2029N - ul. Saperów od skrzyżowania z ul. 13 Elbląskiego Pułku Przeciwlotniczego i ul. Podchorążych do skrzyżowania z ul. Gen. J. Bema, remontem i przebudową chodników i miejsc postojowych oraz wprowadzeniem miejsca postoju dla osób niepełnosprawnych i wprowadzeniem przejścia dla pieszych przez ul. Mierosławskiego z wyspą dzielącą i separacją ruchu.

Prace mają objąć też objąć korektę i uzupełnieni oznakowania pionowego i poziomego, zabezpieczenie, regulacje i przebudowę sieci infrastruktury technicznej w zakresie niezbędnym do usunięcia kolizji z przebudowaną drogą oraz odnowienie terenów zielonych.

Zakładany termin zawarcia umowy z wykonawcą robót i przekazania terenu budowy to drugi kwartał 2026 r. Przypomnijmy, że koszt remontu to koszt 2,6 mln zł (1,8 mln zł dofinansowania) z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Oferty w przetargu można składać do 16 marca.

daw

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
A kiedy chodnik wzdłuż Nowodworskiej ? Czekamy od czasu Gierka. Może neo nowy premier pomoże :⁠-⁠)
(2026.03.11)
A na Wapiennej coraz większe góry, doliny. Samochody z niskim zawieszeniem zawieszą się na szczytach wybrzuszeń.
(2026.03.11)

info

5  
  5
Poszerzenie Saperów od ul. Mierosławskiego w dół do Bema też przewidują? Czy dalej jazda na styk?
Wąsko (2026.03.11)

info

7  
  6
Co oni chcą zrobić za 2.6 mln - na Wschodnią, z którą stanęli w połowie wydali 11 mln I końca nie widać, na Saperów za tą kasę tylko rozgrzebią ulicą I staną już na początku. Żeby zrobić porządek z elbląskimi ulicami to trzeba co roku w budżecie miasta przeznaczyć 100 mln I tak przez najbliższe 20 lat, ale jeszcze nie słyszałem żeby przez ostatnie 50 lat jakaś władza w tym mieście rezerwowała jakieś rozsądne kwoty na infrastrukturę drogową. I pomyśleć, że już 35 lat nie ma komuny- a wszystko dalej jak w komunie a nawet gorzej. Czas remontu - dobry ll kw - lepszy jak malowanie muszli w Bażantarni, ale czy ci Saperzy dadzą radę całą ulicę zrobić za tych parę groszy?... wątpię, ale życzę powodzenia
Granatnik (2026.03.11)

info

6  
  2
ul. Topolowa w środkowej części ( na wysokości warsztatu EPEC) nie przejezdna !
(2026.03.11)

info

5  
  4
😄😄😄i znowu korki nie można było tego zrobić równolegle z przebudową drogi 13 pułku i budowa ronda. Ja się pytam czy jest tu gospodarz czy tylko zarządca?
(2026.03.11)
Kolejny specjalista od zarządzania swoją norą. Klepać głupoty każdy potrafi, zwłaszcza ci niedowartościowani i nic niemogący.
(2026.03.11)
bedzie lipa, bo chodnik zostawia tak jak jest zapewne, a powinno byc zrobione razem ze sciezka dla rowerow, ale po co za 30 lat sie zrobi, tak jak to rondo zrobili kosciuszki, ciezko bylo pociagnac sciezke do gory do jednostki i polaczyc teraz jak przetarg robia, ograniczeni ludzie
(2026.03.11)

info

2  
  3
Właśnie klepnąłeś specjalisto od ….
(2026.03.11)
Uderz w stół a winny się odezwie czyli to twoje niedopatrzenie
Kiler (2026.03.11)