Most pilnie potrzebny. Ruszyła budowa

14
17.10.2016
Most pilnie potrzebny. Ruszyła budowa
W tym miejscu powstanie most (fot. Wojciech Andrearczyk)
W Braniewie ruszyła budowa drugiego w mieście mostu, w pierwszej kolejności stawiane są nowe słupy energetyczne przy dojeździe do rzeki. Inwestycja ma kosztować 5,5 mln złotych i zakończyć się we wrześniu 2018 roku. Zobacz więcej zdjęć
Nowy most będzie przebiegał nad rzeką Pasłęką i połączy ze sobą ulicę PCK i Przemysłową. Będą po nim mogły poruszać się samochody, a także piesi. Nośność mostu wyniesie do 40 ton. Długość to 55 metrów, a szerokość ponad 13 metrów. Konstrukcja będzie podświetlona, zostanie wykonana iluminacja. Choć to inwestycja miejska, została również dofinansowana z budżetu Starostwa Powiatowego w Braniewie, które przeznaczyło na ten cel 200 tys. złotych. Ma przekazać jeszcze 300 tys. złotych.
   Z prośbą o wsparcie finansowe miejskiej inwestycji zwróciła się do Zarządu Powiatu Braniewskiego burmistrz Braniewa Monika Trzcińska. Argumentowała to nie tylko wzmożonym ruchem na jedynym moście w Braniewie (natężenie porównywalne z tym na drodze krajowej nr 7 czy nawet niektórych odcinkach autostrady A1, czyli wynoszące ponad 15,5 tys. pojazdów na dobę), ale również względami bezpieczeństwa. Jak potrzebny jest w Braniewie drugi most, widać było szczególnie podczas takich wydarzeń jak pożar kościoła pw. św. Antoniego, pożar czy wyciek amoniaku w browarze.
   Z tymi argumentami zgadza się w starosta braniewski Leszek Dziąg. - Znaczenie strategiczne mostu jest bezdyskusyjne — mówi starosta Dziąg. — Nawet ciężko sobie wyobrazić, co by się stało, gdyby w mieście doszło do wypadku jednej z cystern z gazem, które tak często przejeżdżają przez miasto. Jedyny most łączący obie części miasta w przypadku jakiegokolwiek zdarzenia, katastrofy czy wypadku nie gwarantuje minimalnego zapewnienia bezpieczeństwa w mieście i szybkiego dotarcia służb ratowniczych. Drugi most jest koniecznością, dlatego ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców postanowiliśmy dofinansować jego budowę.
Wojciech Andrearczyk

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
To w Elblągu jest Braniewo? Tego to nie wiedziałem :)
antykacap (2016.10.17)
Sorki, ale kogo z elblążan to obchodzi?
Jhgggg (2016.10.17)

info

3  
  17
@antykacap - Antykacap. .. jesteś wzorcowym popromieńcem.
Dede (2016.10.17)
Drugi most w śródmieściu oczywiście potrzebny ale pora pomyśleć o trzecim moście i obwodnicy Braniewa bo na berecie natężenie samochodów ciężarowych nie odpowiada parametrom spokojnego powiatowego miasteczka. Można pomyśleć że człowiek przyjechał do Warszawy a nie Braniewa. Hero (Heronim Zabiełło)
(2016.10.17)

info

2  
  1
Przekop Mierzei którym w okresie letnim przepłyną dwa jachty i jedna barka miesięcznie wyceniono na 880 milionów złotych. Most w Braniewie którym codziennie zimą i latem będzie przejeżdżać około 8 tys. samochodów wyceniono na 5,5 miliona złotych. Czyli za pieniądze które chcą zmarnować Elblążanie można na przepięknej Warmii wybudować 160 takich mostów. Mam nadzieję że pan Marszałek województwa weźmie to pod uwagę i podejmie stosowne decyzje. Hero (Heronim Zabiełło)
(2016.10.17)
Ruszy się w Elblągu i okolicach jak przekopią. .. .sam kupie kajak i będę pływał do gdańska przez Stegnę
gfdsa (2016.10.17)
akurat, dawno mogłeś kupić kajak dwuosobowy i przebiec z kajakiem z Wybrzeża Południowego na Wybrzeże Północne, lemingu.
(2016.10.17)

info

4  
  2
tu jest chyba Elbląg ! CO NAS OBCHODZI BRANIEWO
bran (2016.10.17)

info

2  
  13
Interesuje z pewnoscia tych elblazan, ktorzy czesto jezdza do Braniewa.
niezalogowana.almerka (2016.10.17)

info

8  
  0
za komuny nie było mostu i było dobrze, a teraz po co ten most? lepiej piniądze dac głodnym dzieciom
raisa (2016.10.17)

info

0  
  10