14
17.10.2016

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Przekop ma znaczenie polityczno-strategiczne. Rosja nie będzie miała kolejnej karty przetargowej przy blokowaniu przepływu przez cieśninę Piławską. Kwestia czy umysł nie jest tak płytki jak zalew by tego nie zauważyć.
(2016.10.17)
Współczesna Rosja akurat bardzo chce przekopu żeby syf z polskiej części zalewu nie płynął do cieśniny bałtyjskiej.
(2016.10.17)

info

1  
  1
pomiędzy zalewem wiślanym a morzem bałtyckim nie ma czegoś takiego jak cieśnina pilawska, jest tylko cieśnina bałtyjska.
(2016.10.17)

info

0  
  1
W Braniewie znajduje się przystań żeglarska, do której można dopłynąć rzeką Pasłęką z Zalewu Wiślanego. Rzeka została uregulowana, wejście na Pasłękę z Zalewu zostało uregulowane i pogłębione, linie wysokiego napięcia zostały poprowadzone pod dnem rzeki. Jedyną przeszkodą dla jachtów jest most zwodzony w Nowej Pasłęce, który miał zostać w ciągu najbliższych lat uruchomiony. Wybudowanie mostu, który będzie zlokalizowany przed przystanią w Braniewie, skutecznie zniechęci kogokolwiek w przyszłości do przypłynięcia do Braniewa. Że teraz przypływają "trzy jachty na krzyż"? To prawda, ale po uruchomieniu mostu zwodzonego miałyby możliwość przypływać jachty które nie mają składanych masztów a takich bardzo wiele pływa po Zalewie. reszta to już kwestia odpowiedniej reklamy i promocji, żeby do Braniewa przypłynęli żeglarze. Tyle że po wybudowaniu mostu raczej na pewno to nie nastąpi. O Nowej Pasłęce i Braniewie od strony wodniaków można poczytać tutaj: zalewwislany. pl/zalew-wislany/nowa-pasleka-ujscie-rzeka-pasleka-braniewo Pzdr, Piotr
(2016.10.28)

info

1  
  0