Kolejna działka idzie pod młotek

27
08.04.2020
Kolejna działka idzie pod młotek
Miasto chce sprzedać działkę przy ul. Lotniczej (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl)
Miasto chce sprzedać kolejną działkę z tzw. kompleksu działek powojskowych przy ul. Lotniczej. Cena wywoławcza – 464 tys. zł. Zobacz zdjęcia.

Chodzi o teren,  na którym znajduje się wybudowany w 1920 r. budynek dawnej izby chorych. Stan budynku urzędnicy określili jako zły i nie kryją, że potrzebny jest kapitalny remont. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 360 m2 wraz z użytkowym poddaszem. Budynek jest też częściowo podpiwniczony.

Cała działka ma powierzchnię 0,36 hektara. W jej północnej części znajduje się utwardzony plac, w południowej – utwardzona droga, która może być wykorzystywana jako dojazd do sąsiednich działek. Przez nieruchomość przebiegają sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej, wodociągowej, ciepłowniczej oraz sieć telekomunikacyjna. Przez nieruchomości przebiega również czynna elektroenergetyczna linia kablowa. Podłączenie nowych podmiotów do poboru energii elektrycznej będzie wymagało budowy stacji transformatorowych oraz rozbudowy sieci. Istnieje też możliwość zasilenia przedmiotowego terenu w gaz z gazociągu średniego napięcia zlokalizowanego w al. Grunwaldzkiej, jednakże pod warunkiem uzyskania zgody na przekroczenie drogi wojewódzkiej oraz torów kolejowych.

Dla tego obszaru nie ma uchwalonego Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Oznacza to, że każda inwestycja będzie wymagała uzyskania warunków zabudowy w elbląskim ratuszu.

Miejscy urzędnicy cenę wywoławczą działki ustalili na 464 tys. zł. Na dzień publikacji ogłoszenia transakcja jest zwolniona z podatku VAT. Przetarg zaplanowano na 8 czerwca.

SM

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Nie mogą na raz wystawić wszystkich działek? tylko tak przez 10 lat będą wystawiać na sprzedaż po jednej działce
cfgvhb (2020.04.08)
Zajrzyjcie tam z aparatem w godzinach popołudniowych. Zobaczycie jak policjanci przez godzinę siedzą sobie wygodnie w radiowozie ukrytym za budynkiem, zamiast pełnić służbę.
fcgvh (2020.04.08)
@fcgvh - Dobra uwaga pochwalam tam gdzie trzeba to ich nie ma ale jak wlepić mandat za wejście na swoją działkę to stoją ponad prawem to dopiero nowoczesna władza!!
jala (2020.04.08)
Oj musi brakować na premię naszymu wielce panującemu Na sprzedaż coś co chwilę ale żeby coś w zamian zrobić dla miasta to rzadziej Wystawcie ten wasz urząd razem z wami w środku ti będzie z korzyścią dla mieszkańców
Z i e l a r z (2020.04.08)

info

22  
  12
No jak widać nie mogą albo nie umieją
Z i e l a r z (2020.04.08)
Zrobcie tam SZPITAL ZAKAZNY,i umiescie tam LEKARZY ORZECZNIKOW ZUS,to cudotworcy oni ludzi wyleczyli nie z takiej choroby jak COVID 19.
mm (2020.04.08)
Podobnie rządzili ci z P O i PSL i SLD to przecież oni sprzedawali wszystko. Nie tędy droga.
(2020.04.08)
Zwykła granda to jest to że olsztyn dostał tyle tysięcy maseczek i rozdaje w kolo i w olsztynie. A przecież brakuje środków ochrony w szpitalu w Elblągu i Ostródzie. Jak wam nie wstyd olsztyniaki. Tak samo ustawiają w olsztynie kontenery nowiutkie do porad lekarskich a czemu nie tez w Elblągu . Zachlanne olsztyniaki.
(2020.04.08)
Polska, smutny kraj
(2020.04.08)
Może siedzą, bo tam afera końska się dzieje, jak na kadrze
Szpilkabomser (2020.04.08)