Fromborska do przebudowy

34
03.06.2019
Fromborska do przebudowy
Tutaj ma powstać rondo (fot. Michał Skroboszewski)
Ratusz przymierza się do przebudowy ul. Fromborskiej na odcinku od ul. Ogólnej do Królewieckiej. Urzędnicy właśnie ogłosili przetarg na wykonanie dokumentacji tej inwestycji. Zobacz zdjęcia.
Co ma się zmienić na ul. Fromborskiej? W pierwszym etapie inwestycji skrzyżowanie z ul. Królewiecką ma być przebudowane na rondo. W drugim etapie na odcinku od ul. Ogólnej do Królewieckiej ma być m.in. odnowiona nawierzchnia drogi wraz zatoczkami autobusowymi. Powstanie też ścieżka rowerowa, chodnik, częściowo przebudowane ma być oświetlenie. Konkretne rozwiązania wraz z kosztorysem mają zaproponować firmy, które będą startować w ogłoszonym właśnie przez Urząd Miejski przetargu na dokumentację inwestycji. Zwycięzca przetargu będzie też pełnił nadzór autorski nad przebiegiem prac.
   Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 10 czerwca. Dokumentacja ma powstać w terminie 4 miesięcy od podpisania umowy ze zwycięzcą przetargu.
   Kiedy inwestycja mogłaby ruszyć? Na pewno nie w tym roku, bo nie jest zaplanowana w tegorocznym budżecie miasta. O tym, czy znajdzie się w budżecie na 2020 rok, przekonamy się pod koniec bieżącego roku. 
   
RG

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Ratusz niech się też przymierzy do kolejnej inwestycja na skrzyżowaniu Ogólna - Fromborska. Tam tez się prosi o rondo.
(2019.06.03)
Brawo urzędnicy, brawo prezydent Nowak. Budować i jeszcze raz budować.
Polędwica (2019.06.03)
zrobcie cos RAZ A DOBRZE w Elblagu jest pelno takich miejsc po remontach a dalej D
(2019.06.03)

info

10  
  1
Ale co brawo? Przeciez tam az sie prosi o druga nitke z pasem rozrzielajacym na tramwaj. Nie mozna tak bezkrytyczniec walic wazeliny. Wywala pieniadze, a za kilka o lat zmowu brda wszystko rozwalac. Kom0letny brak myslenia strategicznego.
Realista1 (2019.06.03)
Przeciez tam miala byc 2ga nitka z pasem zieleni po sridku dla tramwaju? Robic prowizorke, jak8 sens?
(2019.06.03)

info

38  
  0
Ul. Krolewiecka od zakładu energa powinna już tu być przebudowana. Powinna być wybudowana druga nitnitka jezdni aż do ul. Fromborska. Należy wybudować torowisko w ciągu ul. Krolewiecka, fromborska w stronę nad jarem. Na ul. Fromborska krolewiecka należy wybudować rondo. Fromborska jest za ciasna poszerzyć i wybudować chodnik ,ścieżkę rowerowa by połączyć z ul . Krolewiecka.
(2019.06.03)
Czy doczekamy się że Bielany będą połączone tramwajem z miastem. Tak samo zatorze i zawodzie.
(2019.06.03)

info

31  
  5
postawcie kolejne światła inteligenci
(2019.06.03)
W końcu Brawo
(2019.06.03)

info

4  
  2
Fakt przydała by sie tam druga nitka z pasem rozdzielającym na tramwaj tylko po co i dla kogo jak miasto sie wyludnia Fabryk!
(2019.06.03)