Działka nad Fiszewką jeszcze poczeka na inwestora

17
22.02.2022
Działka nad Fiszewką jeszcze poczeka na inwestora
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)
Nikt nie wystartował w przetargu na sprzedaż działki nad Fiszewką, położonej w okolicy ul. Warszawskiej. Ma być przeznaczona na cele usługowe i sportowo-rekreacyjne.

Przetarg na sprzedaż działki o powierzchni 1,6 tys. m kw. miał odbyć się w poniedziałek, ale nikt na niego nie wpłacił wadium i do licytacji nie doszło.

Władze miasta chcą, by potencjalny inwestor przeznaczył ją na cele usługowe i sportowo-rekreacyjne. Na nieruchomości znajduje się mocno zniszczony budynek magazynowy o powierzchni użytkowej 125 m kw i uzbrojony w media komunalne. Jest przeznaczony do remontu.

Działka również jest uzbrojona w media komunalne. Znajduje się w strefie tzw. krajobrazu kulturowego, co oznacza, że budowa nowych budynków nie może zakłócić walorów krajobrazowych. Nowa zabudowa musi też służyć celom publicznym.

Cena wywoławcza działki to 282 tys. zł. Prawdopodobnie wkrótce władze miasta wystawią ją na przetarg ponownie.

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Mentalność elblążan sprawi ze miejscowka na koncu świata popadnie w zapomnienie. Miasto wymarle starowka pusta lokale puste. Wkolo tylko zombie z telefonem przed okiem i słuchawkami idacy z punktu a do punktu b nie reagujący na otoczenie. Miasto usiane zaparkowanymi byle jak byle gdzie autami. ..
Art :) (2022.02.22)
Strzelnicę tam zróbcie wojskową. Niech się naród wybrany szykuje
3 światowa (2022.02.22)
A czy komuś w Ratuszu zależy by tereny Wyspy Spichrzów zostały zagospodarowane, by wolne place Srodmieścia z Konstytucji na czele i Starówki w końcu po 76 latach od wojny zostaly zabudowane ? Nie, bo i tak ta sama kasa co miesiąc, więc po co się starać.
(2022.02.22)

info

8  
  2
Pewnie pójdzie z bonifikatą a potem na znany portal za 500000 razem z dworcem
(2022.02.22)

info

8  
  0
@Art :) - Jaki prezydent takie miasto. .. umierające
(2022.02.22)
W Elblągu jak jakiś stary milicjant padnie to jest news. .. media karmią syfem bez refleksji, to czemu się dziwić co proponujemy młodzieży. .. klasy mundurowe, i Borysa takie były elity w tym mieście i do tego wracają obecne
(2022.02.22)

info

6  
  3
@Art :) - Marudny i wszystkowiedzący antropolog zjawisk wszystkich w jednym. Czego właściwie chcesz ? Tłumu na starówce ? Zaproś znajomych i(jesli ich masz)i rób tłum.
(2022.02.22)
@3 światowa - Se z tym artem podaj ręce. Marudzisz przy każdej okazji.
(2022.02.22)
Mam znajomych ale mnie nie stać na żarcie w restauracjach jak i ich samych. Zarabiamy najniższą krajową z której na nic nie starcza a o godnym życiu zapomnij.
(2022.02.22)
I do kogo te żale ? Rób tak, żebyś miał. Zamiast klepać w kompa, pracuj.
(2022.02.22)