Targowisko czeka metamorfoza

29
24.08.2016
Targowisko czeka metamorfoza
Targowisko odzyska formę? (fot. Anna Dembińska)
Handel na targowisku przy ul. płk. Dąbka ma się odbywać w bardziej cywilizowanych warunkach. Miasto szuka firmy, która opracuje dokumentację projektowo-kosztową modernizacji tego miejsca. Prace mają ruszyć w przyszłym roku. Co ma się zmienić? Zobacz, jak teraz wygląda targowisko
Dokumentacja przebudowy targowiska ma powstać do 15 listopada. W grudniu miasto chce się ubiegać o dofinansowanie na tę inwestycję w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich. - W grudniu ma ruszyć konkurs. Elbląg może wziąć w nim udział, bo to jest też konkurs dla miast do 200 tysięcy mieszkańców. Możemy pozyskać do miliona złotych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, modernizacja ruszy w przyszłym roku – wyjaśnia Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.
   Ile będzie kosztować cała przebudowa? To ma wyliczyć firma, która wygra przetarg na dokumentację. Na oferty ratusz czeka do 30 sierpnia. Wiadomo za to, jaki ma być zakres prac. Niestety, ratusz nie przewiduje budowy zadaszonej hali targowej. W zamian mają powstać nowe zadaszone wiaty, mają być odnowione i ujednolicone dotychczasowe pawilony handlowe, przebudowany główny plac targowiska i zbudowane nowe stanowiska do sprzedaży bezpośredniej z dostępem do wody i prądu. Cały teren ma być też oświetlony.
RG

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Wszystko zwrownac z ziemia i wybudowac targowisko tak jak w Barcelonie :)
(2016.08.24)
zrównać z ziemią i posadzić drzewa
(2016.08.24)
Ten teren powinien mieć inne przeznaczenie a targowisko powinno być na Modrzewinie w dużej hali. Jest linia autobusowa dojazd dobry bo przecież i tak wszyscy jada autobusem po zakupy na rynek.
(2016.08.24)
Przecież pieniądze na targowiska - remont powinien dać olsztyn jest na to specjalny fundusz. O tym fakcie informowała TVP olsztyn chyba że znów dla Elbląga g***o bo kasa poszła na mazury.
(2016.08.24)

info

23  
  0
A moim zdaniem powinien zniknąć Auto Handel przy ul. Piłsudskiego. Powinny tam być miejsca parkingowe dla klientów korzystających z Targowiska. Czy nie mam racji?
(2016.08.24)

info

36  
  1
Obecnie targowisko wygląda jak ruski rynek 25 lat temu. To miejsce jest dobre pod inwestycje mieszkaniowe - środek miasta przy jednej z głównych ulic, dogodny dojazd i gotowa komunikacja, mały park obok. Targowisko w tym miejscu uroku miastu nie dodaje. Przenieść gdzieś na obrzeża. Może koło Zdroju?
smith (2016.08.24)

info

18  
  20
Zamiast na Modrzewinie to może przenieść do Rubna?
(2016.08.24)
sekwoje i dęby
PanKleksss (2016.08.24)

info

4  
  0
Proponuje przenieść rynek na stadion przy Agrykola. Dużo miejsca, obrót będzie większy niż wygrane Olimpii także miasto zyska a nie straci.
PanKleksss (2016.08.24)

info

17  
  7
to teraz czekamy na wybory dopiero wtedy będą wszyscy politycy się spierać kto "wybudował" targowisko i jeszcze powiększyć parking, bo wjechać nie można pas płk Dąbka zablokowany. ..
(2016.08.24)

info

8  
  0