A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Jak nie kręcić nosem, skoro to jest brzydkie. Wydawać publiczne pieniądze na taką brzydotę z dobudówkami ? - Niech urzędnicy swoimi pieniądzmi płacą za oszpecanie miasta, a nie publicznymi, składkowymi. Jestem pewien, że zaden z nich nie zleciłiby projektu własnego domu, za swoje pieniądze temu Panu. Pozdrowienia
Urzędnicy nie trwonią pieniędzy na łapówki (raczej odwrotnie). Natomiast powinni być rozliczeni za przyjmowanie takich projektów. Jeśli coś jest brzydkie, to się za to nie płaci i domaga poprawienia, a nie przyjmuje projekt i udaje, że to piękne, jak jest niewydarzone. Ciekawe co to za ekspert (czy koreferent) ten projekt przyjął i jakimi argumentami posłużył się, by udowodnić, że opracowanie to ma jakiekolwiek walory i kwalifikuje się do przyjęcia. Przecież nie można szafować publicznymi pieniędzmi. I to jest najgorsze!
elaela: wszystkiego najlepszego z okazji imienin
Okropny. Wygląda jak zamek Frankensteina. Ja do takiego ratusza nie wejdę. Bałbym się.
Jeśli w tym "ratuszu" ma się mieścić centrum kongresowe, to pytam się: gdzie? - przecież nie w jednej z przybudówek. Może tam umieścić gabinet głównego szefa? - Wszystkie kongresowe centra miejskie mają formy zwarte, modern, nawet jeśli tkanka miejska jest stara (i to oryginalna, a nie "sztuczna" jak u nas). Por. Perpinian, Aachen, Klagenfurt... i wiele, wiele miast europejskich. Pozdrawiam
moim skromnym zdaniem mało reprezentatywny jak na ratusz a i miejsce niezbyt bo wąskie uliczki starego miasta napewno nie wydoliłyby po pewnym czasie.w koncu pozostaje problem parkingu...sporego parkingu.pozatym ratusz vis a vis kościoła...nie....cos mi nie gra tutaj.
To po prostu brzydkie i po co te dyskusje, nad tym, czym nie powinno się wogóle zaprzatać sobie głowy.
niezły projekt! takiego wlasnie budynku brakuje na naszej starówce. popieram.
Hmm... Jeszcze jedna bryła w tym "bryłowisku" zwanym Starym Miastem. To, na co pozwala miejski wydział architektury jest naprawdę kary godne!!! Powstają upiory za upiorami, może 5 kamienic ma swój urok, a ich wykonanie jest naprawdę dobre. Zdaje mi się , że istnieje bogata dokumentacja fotograficzna, a być może także architektoniczna przedwojennego ratusza o pięknej i lekkiej formie, z wieloma streczynami, wieżyczkami, która rozładowałaby trochę to "staromiejskie cementowisko" pełne reklam Coca Coli!
Wnętrze tego obiektu mogłoby być nowoczesne i funkcjonalne. Jeśli w ogóle musi powstać, powinien być jego zewnętrzną kopią, nawet pomniejszoną. Dlaczego wymyślać nowe, skoro stare było piękne?
Nikt mnie nie przekona, że ten kolaż jest dobrą architekturą. Jak można popierać taki bałagan w przestrzeni i do tego rażący w oczy, jak neonowe budynki amerykańskiej prowincji. A do tego mówic, ze to swietnie pasuje do tzw. Starego Miasta. Mija sie to wszystko z prawda w architekturze, czyli jest z gruntu fałszywe.