Omawiane dziś ulice położone są w dzielnicy Zatorze i Nowe Pol. Powstały w okresie na początku XX wieku i zostały zabudowane domami wielo i jednorodzinnymi, w większości były przeznaczone dla personelu pobliskiego lotniska.
Romualda Mielczarskiego Przebiega od ul. Kilińskiego do ul. Skrzydlatej. Przed wojną jej patronem (jeszcze przed 1937 r.) był Ferdinand Schultz, elbląski działacz SPD z początku XX wieku. Po 1945 r. nadano jej obecną nazwę.
Przy ulicy istnieje Szkoła Podstawowa nr 14 im. Jana Brzechwy, którą oddano do użytku w 1957 r. Brzechwa jest jej patronem od czerwca 1970 r. Obok szkoły posadzono dąb pamięci i ustawiono płytę pamiątkową ku czci: por. Piotra Szajewskiego, zamordowanego w Charkowie, por. Wincentego Kostkiewicza, zamordowanego w Katyniu i aspiranta policji Franciszka Bidzińskiego, zamordowanego w Twerze.
Ludwika Idzikowskiego Powstała w tym samym okresie co ulica Kilińskiego. Łączy ul. Mielczarskiego z ul. Skrzydlatą. Przed wojną jej patronem był Max Immelmann (1890-1916), niemiecki pilot wojskowy. Po 1945 r. nadano jej obecną nazwę na cześć polskiego pilota wojskowego majora Ludwika Idzikowskiego (1891-1929), który zginął w czasie przelotu nad Atlantykiem.
Obelisk przy dębie pamięci, który znajduje się przy SP nr 14 (fot. autor)
Łódzka Przebiega od ul. Malborskiej do ul. Skrzydlatej. Do 1945 r. nosiła nazwę Kosa (Amselweg), Przy Łódzkiej, w dawnym domku jednorodzinnym, funkcjonuje Kościół Chrystusowy. Jest to chrześcijański kościół protestancki o charakterze ewangelicznym. Na placu na wysokości kościoła znajduje się pętla autobusu nr 6.
Kielecka Przebiega od ul. Łódzkiej do ul. Olkuskiej. Przed 1945 r. nosiła miano drogi Zięby (Finkenweg). Po prawej stronie, patrząc w kierunku kościoła, działa filia Urzędu Pocztowego nr 2, poprzednio był to samodzielny Urząd Pocztowy nr 8.
Najbardziej charakterystyczną budowlą przy ul. Kieleckiej jest kościół pw. Trójcy Świętej. Powstała w 1838 r. jako świątynia ewangeliczna dla parafian ze wsi Cyganek. II wojnę światową przetrwała w dobrym stanie. W latach 1950-1975 obiekt służył za magazyn, a przez kilka następnych lat był niewykorzystany.
Zdewastowany i pozbawiony poprzedniego wyposażenia został przekazany w 1989 r. nowej parafii. 11 listopada 1992 r. kościół został poświęcony przez ówczesnego arcybiskupa warmińskiego Edmunda Piszcza i biskupa elbląskiego Andrzeja Śliwińskiego. Wieża i prezbiterium zostały pobudowane w 2010 r., w wieży umieszczono cztery dzwony.
Olkuska Przebiega od ul. Kieleckiej do ul. Skrzydlatej i jest bardzo krótką ulicą. Przed 1945 r. nazywana była drogą Sikorki (Meisenweg), obecną nazwę otrzymała już od polskich władz po 1945 r.