A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Oczywiście WIELKI SZACUN dla erg
Wszystkie opinie internautów, i te mało przyjemne, nerwowe, impulsywne i te /uznaniowe/ należy przyjmować z pełnym szacunkiem i zrozumieniem. Świadczą one o tym, że upubliczniane teksty, uwagi są trafione, wywołują krytykę, zainteresowanie i dyskusję. I właśnie o to chodzi - trzeba rozmawiać, dyskutować, a nawet kłócić się a nie sięgać do kabury. .. W tym roku minie sześćdziesiąt osiem lat od zakończenia II wojny światowej. To najdłuższy w EUROPIE (północnej) czas bez wojen. .. Nie robi błędów ten, kto. .. Ale z szacunkiem - i skrótem P. T. - czyli Pleno Titulo - konkluzje Miejscowego Aborygena /jest także Aborygen Miejscowy/ zasługują na krytyczną uwagę i zawsze trzeba je czytać z analitycznym zrozumieniem.
A właśnie, że Aborygen ma rację, nie cierpię doscopolo jak prymitywne teksty tak i muzyka.
Erg-u, dla którego mam wielki szacunek, na stronie p. Pfau - http://www.elblag-moje-miasto.pl/szpitale.htm czytamy o szpitalu św. Elżbiety, że: "Został wyburzony w latach 20-tych XX wieku a na jego miejscu postawiono, zachowany do dzisiaj blok mieszkalny ze sklepem i bankiem rolnictwa wschodnio-pruskiego." Budynek Reichsbanku stał nieco dalej na wschód, co widać na załączonym na tej stronie zdjęciu. Pozdrawiam
Lu - de respeto o autonomÃa de las personas - takich uwag, krytyk etc. brakuje na naszym cywilizowanym nieweau - dziÄ™ki, że takie siÄ™ pojawiajÄ…. Na ilustracji do tego artykulu - sÅ‚ynna gospoda Gotschalka w Kadynach, gdzie promowano i sprzedawano wyroby z kadyÅ„skiej majoliki. Ale - Hauptsache - przepiÄ™kny piec z tej gospody zdobi dzisiaj pokoje ElblÄ…skiego Muzeum !!
Lu - de respecto ad personas - piec z gospody Gotschalka znaduje siÄ™ dzisiaj w Muzeum Historyczno-Archeologicznym w ElblÄ…gu.
Może wyjaśnię, że ja nie neguję poglądów Miejscowego Aborygena jako takich. Jak każde, wypowiadane publicznie, podlegają dyskusji. Ma on też prawo nie lubic disco-polo. De gustibus non est dispotandum. Z jego rozumowania wynika wszak, że precyzyjną Deutsche Wirtschaft zastąpiła po II wojnie na terenach poniemieckich polska bylejakośc, czego symbolem jest muzyka disco-polo właśnie. Otóż i w niemieckiej kulturze jest odpowiednik ludystycznej i dośc tandetnej muzyki, bardzo popularny tam wśród dośc szerokich mas, mający swoje Hitparade der Volksmusik w tv i swoje festiwale. Taka prosta, ucieszna muzyka w konwencji eins zwei drei. Nie każdy b. mieszkaniec tych stron partycypował w muzyce Haydna, Bethoweena lub Bacha. Każdy naród i każda kultura ma swoich odbiorców a disco polo i Volksmusik wyrastają z jednakowego i tu, i tam korzenia kulturowej powszechności. Niechaj więc w swoich konkluzjach nie miesza Aborygen uwag o dobrym gospodarowaniu ze swoją krytyczną postawą wobec jednego z wielu, acz dosc popularnego nadal nurtu muzyki.
Można było pływać bo ciesnina Pilau była w granicach Ostpreussen
Fajnie, że pisane są takie artykuły. Widzę, że wizja rozwoju turystycznego w oparciu o Zalew Wiślany była kiedyś zrealizowana. Dzisiaj niestety budka z frytkami w Suchaczu i Kadynach jest wizerunkiem możliwości turystycznych jakie sektorowi prywatnemu stwarzają samorządy i inne władze. Czerwony
WidzÄ™, że dyskusja poszÅ‚a zupeÅ‚nie w niezamierzonym kierunku oceny walorów sztuki w dość niewyszukanej formie muzyki ludycznej po obu stronach naszej granicy zachodniej. Nie byÅ‚o to mojÄ… intencjÄ…, a głównym wÄ…tkiem byÅ‚o i jest twierdzenie o kompletnym braku poukÅ‚adanej gospodarnoÅ›ci na tych ziemiach po 1945 roku. Niemcom można wiele rzeczy zarzucić i wytknąć, ale na pewno nie braku gospodarnoÅ›ci i poukÅ‚adanej samorzÄ…dnoÅ›ci. Nie jestem tu apologetÄ… niemczyzny i jakiÅ› dziwnych smaczków niemieckich, które mi siÄ™ zarzuca. Z racji zawodu wielokrotnie spotykaÅ‚em siÄ™ z rozlicznymi przykÅ‚adami wielu dokumentów i przejawów dużej kultury gospodarczej jak i samorzÄ…dowej majÄ…cej miejsce na terenie ElblÄ…ga i jego okolic - skoÅ„czmy, wiÄ™c z dziewiÄ™tnastowiecznym sposobem pojmowania Å›wiata poprzez pryzmat rewolucji i wojen. Rosjanie nigdy nie byli nam przychylnie nastawieni a jednak ciÄ…gle zabiegamy o ich wzglÄ™dy - nie bardzo wiedzÄ…c, czemu. Niemcy na tych ziemiach zbudowali podwaliny kultury materialnej i tworzyli real, który my Polacy z „ braćmi ze wschodu” w wielu wypadkach nie potrafiliÅ›my mówiÄ…c delikatnie kontynuować. Co zaÅ› dotyczy disco polo i niemieckich pieÅ›ni i piosenek hajmatycznych jedne i drugie sÄ… typowym wytworem nieskomplikowanych wymagaÅ„ muzycznych ich odbiorców i tyle.