UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
WidzÄ™, że dyskusja poszÅ‚a zupeÅ‚nie w niezamierzonym kierunku oceny walorów sztuki w dość niewyszukanej formie muzyki ludycznej po obu stronach naszej granicy zachodniej. Nie byÅ‚o to mojÄ… intencjÄ…, a głównym wÄ…tkiem byÅ‚o i jest twierdzenie o kompletnym braku poukÅ‚adanej gospodarnoÅ›ci na tych ziemiach po 1945 roku. Niemcom można wiele rzeczy zarzucić i wytknąć, ale na pewno nie braku gospodarnoÅ›ci i poukÅ‚adanej samorzÄ…dnoÅ›ci. Nie jestem tu apologetÄ… niemczyzny i jakiÅ› dziwnych smaczków niemieckich, które mi siÄ™ zarzuca. Z racji zawodu wielokrotnie spotykaÅ‚em siÄ™ z rozlicznymi przykÅ‚adami wielu dokumentów i przejawów dużej kultury gospodarczej jak i samorzÄ…dowej majÄ…cej miejsce na terenie ElblÄ…ga i jego okolic - skoÅ„czmy, wiÄ™c z dziewiÄ™tnastowiecznym sposobem pojmowania Å›wiata poprzez pryzmat rewolucji i wojen. Rosjanie nigdy nie byli nam przychylnie nastawieni a jednak ciÄ…gle zabiegamy o ich wzglÄ™dy - nie bardzo wiedzÄ…c, czemu. Niemcy na tych ziemiach zbudowali podwaliny kultury materialnej i tworzyli real, który my Polacy z „ braćmi ze wschodu” w wielu wypadkach nie potrafiliÅ›my mówiÄ…c delikatnie kontynuować. Co zaÅ› dotyczy disco polo i niemieckich pieÅ›ni i piosenek hajmatycznych jedne i drugie sÄ… typowym wytworem nieskomplikowanych wymagaÅ„ muzycznych ich odbiorców i tyle.
MiejscowyAborygen