A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
W budownictwie bajpasy to tymczasowe pasy drogi, dzięki którym możliwy jest ruch na trasie podczas remontu, przebudowy drogi. A więc jest dobrze. Krytykującemu proponuję najpierw samemu nie popełniać błędów w tekście pisanym. ..
wszyscy piszą o wszystkim a co z ludzimi którzy nie mają samochodów są to ludzie starsi jak mogą się dostać do ęlbląga do lekarza i specjalistów o tych ludziach nikt nie myśli starsi ludzie aby dojść na przystanek muszą pokonać 3 km drogi do autobusu Panie Burmistrzu o tych ludziach pan zapomina a takich ludzi w kamionku wielkim jest wielu
ja też popieram tą osobe która to napisała o starszych ludziach z kamionka wielkiego jak mają się dostać do elbląga do lekarzy
Ktoś kto zatwierdził plan remontu tej drogi nie zwracając uwagi na to jak będą rozwiązane objazdy, jak zabezpieczy się transport ludzi do pracy i do szkół, jak będą informowani o utrudnieniach mieszkańcy powinien poszukać sobie innej pracy. Można przecież zrobić ruch wahadłowy, zrobić mosty tymczasowe i oczywiście zrobić obok ścieżkę rowerową, ale nie u nas. U nas szuka się oszczędności, pseudo oszczędności, które po kilku latach trzeba poprawiać, remont drogi cieszy. .. ale jak się można nie wkur. .. jak widzi się znaki informujące o objazdach, które wydłużą drogę o kilkadziesiąt kilometrów i jednocześnie widzi się na remontowanej drodze 2-3 ludzi pracującym na całym remontowanym odcinku, w takim tempie remont tej drogi potrwa kilkanaście lat, ale kogo to obchodzi, jak to u nas. Poprawny optymista
rzeczony mostek między Kadynami a Tolkmickiem był robiony dokładnie 16 lat temu. Był wtedy bypass. Inne mostki na 503 z Elbląga do Tolkmicka nie były robione przez ostatnie 16 lat.
Dla mnie wszyscy, ktorzy zaplanowali i przyjeli projekt przebudowy tej drogi powinni zostac usunieci ze stanowisk lub honorowo ustapic. Bo dali wyraz glebokiej ignorancji lub niekompetencji w dziedzinie, w ktorej mieli byc specjalistami. I jestem ciekaw czemu we wszystkich urzedach jest jakis Lukaszuk??? Jestem ciekawy jak przewidzieli sytuacje kryzysowe. Zaraz bedzie zima-okres czestych podtopien naszych okolic. Jak odpowiednie sluzby maja reagowac w takich sytuacjach. Jesli w Kadynach wybuchnie pozar-straz pozarna z Elblaga bedzie miala blizej niz ta z Tolkmicka, a i tak zanim dojada to wszystko ch. .strzeli. Podobnie z pogotowiem czy policja. Ciekawe czy gdyby w Kamionku czy Kadynach mieszkala schorowana matka Pana Lukaszuka to wszystko tez by tak wygladalo. Na pewno cieszyl by sie ze moze jechac 60 km na poczte zeby zaplacic jakis rachunek czy wyslac paczke, zawiesc mame do lekarza na kontrole, zawiesc dziecko do przedszkola i budzic je godzine wczesniej niz zawsze. Przeciez 60 jest do Gdanska w jedna strone a ja mam tyle kilometrow robic do pracy i z powrotem, gdzie budynek niemal widac stojac w centrum Kadyn? I jeszcze jedna uwaga dla tych gamoni co nie wiedza ze zyja- chyba wszyscy chcemy remontu tej drogi bo niszcza sie nasze samochody ale chcemy zeby to odbylo sie w cywilizowany sposob. Nie stac nikogo z nas zeby dojezdzac do pracy droga 6 razy dluzsza.
A od czego są tory. .. ????
im mniej bypasow tym wieksza premia Pana Łukaszuka
tylko mi nie mowcie ze uruchomienie pociagu jest tansze dla gminy niz piach i betonowe plyty z demontazu w Kadynach
Wystarczy "dobrze" podkreślam "dobrze porozmawiać" z dowódcą jednej z elbląskich inżynieryjno-technicznych jednostek wojskowych i problem będzie rozwiązany, wojsko będzie miało ćwiczenia w terenie, pomoc obronie cywilnej, współpracę z innymi służbami jak to zostanie udokumentowane najmniej jest ważne udostępniając jeden ze swoich mostów czy to pontonowych, ruchomych, stacjonarnych. Wystarczy tylko odrobina dobrej woli i sprzęt na który płacą podatki wszyscy Polacy będzie mógł się przydać (opinia publiczna nie jest informowana o kolejnych polskich wojnach, więc nie ma sensu by ten specjalistyczny sprzęt rdzewiał w magazynie). Dlatego zwracam się do lokalnej władzy niech postara się wykorzystać istniejące proste rozwiązania. Dodatkowych pieniędzy na inwestycje nie będzie, każde dodatkowe zadanie to oddzielne projekty, pomiary, dokumentacje, uzgodnienia, opinie etc. , a wykonawca nie działa za darmo. Mając na uwadze zebranie doświadczeń przy tej inwestycji i wykorzystanie ich dla lepszej przyszłej działalności przy inwestycjach.