A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Niech zmienią nazwę z Parku Krajobrazowego na Park Wiatrakowy i wszystko będzie Ok. Po co trwać przy fikcji?!
Dalczego by nie postawić takich kilku wiatraków na Modrzewinie?
Nie dość, że w Parku Krajobrazowym, to z pewnościa to chlerstwo będzie hałasowało?! Autor o tym nic nie wspomniał. Oczywiście jestem przeciw!
Brawo wreszcie ktos stawia na ekologie. :)
A ja sadzę kochani, że to wszystko jak zwykle gra pozorów i mitów, bez zdroworozsądkowego pojęcia sprawy. Spójrzmy na to zagadnienie obiektywnie. Takie na ten przykład instytucje zajmujące się ochroną zabytków, ochroną krajobrazu, kultury, techniki i wielu innych dziedzin życia. Cóż możemy powiedzieć na ich temat - ano są, a reszta jest milczeniem. Włos się na głowie jeży jak człowiek patrzy na różnego typu zabytki, miejsca kultu, spotkań - niszczejące wprost w zawrotnym tempie. Przecież to kpina ze społeczeństwa i jego kultury. Ekologia - wyświechtane słowo - szczególnie przez wielu osobników mających o niej dość mętne pojęcie. Słuchajcie - wszyscy na tym forum (a właściwie znakomita większość) zarzucają mi czarnowidztwo i brak właściwego obrazu świata realnego. Być może jestem dość szczególnym obserwatorem rzeczywistości, ale do cholery nie róbcie ze mnie idioty, jeżeli ten świat postrzegam według jego realnych faktów i zdarzeń. Dlatego też jestem zdania, że żadna obecnie funkcjonująca instytucja państwowa lub samorządowa nie jest w stanie i nie ma ku temu żadnego powodu, aby ustanawiać właściwe i logiczne reguły postępowania. Z drugiej strony - społeczność lokalna, wojewódzka ogólnopolska miotana tysiącami rozterek i sprzecznych interesów nie jest w stanie przedsięwziąć żadnej konstruktywnej inicjatywy, z której urodziłoby się coś, co by dało znaczący efekt ekonomiczny, społeczny, kulturowy. Jesteśmy tak wewnętrznie jako społeczeństwo ze sobą nienawistnie skłóceni i rozdarci, ze jakakolwiek inicjatywa natychmiast jest torpedowana w czambuł przez no powiedzmy ośrodki opiniotwórcze. Przykłady można by mnożyć. A dobitnym tego dowodem jest bardzo dużo opinii obcokrajowców odwiedzających nasz kraj i obserwujących to zjawisko z boku. Toż to jakaś paranoja - opowiadają - wy wbrew sobie i swoim interesom wybieracie rozwiązania lub doprowadzacie do lawiny zaniechań inicjatyw i dążeń. Tak Ziomkowie - czas się z tego smutnego letargu obudzić i zacząć rozsądnie budować świat, wokoło - co by był przyjazny dla nas i dla innych, a jeszcze do tego pozwolił się w ni m poruszać ludziom młodym, mniej aktywnym, mało zaradnym i upośledzonym. Tego wam życzę Ziomkowie.
"Co to jest ekorozwoj? - Ekologiczne niszczenie srodowiska..."
Podobno wszystko co żywe spi**&sza od wiatraków, może w wyniku wibracji lub chałasu.
Moim skromnym zdaniem to hit! Prosze przez chwile pomyslcie szanowni przedmowcy. Energia pochodzaca z tego zrodla jest czysta ekoligicznie i duzo tansza. Nie trzeba palic wegla, drewna czy czegos innego co zatruwa srodowisko. Na tak zwanym zachodzie pelno jest tego typu urzadzen. U nas najblizej juz przynajmniej od 10 lat istnieje mala ferma wiatrakowa polozona pomiedzy Puckiem i Wladyslawowem i nikomu nie przeszkadza. Choc smutno, ze w tym przypadku zastosowano mysl inzynierow z Bialorusi. Przeciez w E. jest napewno duzo zdolnych i myslacych inzynierow rodem z Zamechu, a nawet chyba pod E. sa produkowane elementy do turbin wiatrowych. Drzewniej w okolica E. bylo wiele wiatrakow, ktore wprawdzie nie produkowalu energii elektrycznej, a mielily zboze. Ten czas minal. Ostatni wiatrak spalil sie rok temu w Wikrowie. Druga sprawa to fakt, iz ten pierwszy energetyczny wiatrak stoi na terenie podobno prywatnym. Zreszta dla oponentow mozna przeciez zainteresowac ta sprawa Pana Miroslawa K. Pozdrawiam TR
To jest duży KIT. Postawienie takiego wiatraka to nie tylko wybudowanie wieży ze skrzydłami, ale także postawienie stacji transformatorowej i doprowadzenie kabli przez las (jescze nie znaleziono sposobu na bezprzewodowy przesyłą energii elektrycznej). Niewątpliwie oszpeci to znacznie krajobraz - my przywykliśmy, że mamy taką ładną Wysoczyznę, ale przyjeżdżający z bardzej zurbanizowanych terenów ludzie są nią wręcz zachwyceni. Jest wystarczająco dużo terenów o odpowiednich warunkach pogodowych (wiatr nie tyle musi być bardzo mocny co wiać często i ze zbliżoną prędkością) nie mających specjalnych walorów widokowych by chronić Wysoczyznę przed takimi pomysłami.
TR: Wszystko to prawda o czym piszesz tylko nie odpowiedziałes na pytanie dlaczego postanowiono ten ekologicznie czysty prąd produkować na terenie Parku Krajobrazowego? Poza tym porównywanie starych, urokliwych wiatraków do tej stacji kosmicznej to chyba drobne nieporozumienie?