UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
To jest duży KIT. Postawienie takiego wiatraka to nie tylko wybudowanie wieży ze skrzydłami, ale także postawienie stacji transformatorowej i doprowadzenie kabli przez las (jescze nie znaleziono sposobu na bezprzewodowy przesyłą energii elektrycznej). Niewątpliwie oszpeci to znacznie krajobraz - my przywykliśmy, że mamy taką ładną Wysoczyznę, ale przyjeżdżający z bardzej zurbanizowanych terenów ludzie są nią wręcz zachwyceni. Jest wystarczająco dużo terenów o odpowiednich warunkach pogodowych (wiatr nie tyle musi być bardzo mocny co wiać często i ze zbliżoną prędkością) nie mających specjalnych walorów widokowych by chronić Wysoczyznę przed takimi pomysłami.
+ -