UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

To jest duży KIT. Postawienie takiego wiatraka to nie tylko wybudowanie wieży ze skrzydłami, ale także postawienie stacji transformatorowej i doprowadzenie kabli przez las (jescze nie znaleziono sposobu na bezprzewodowy przesyłą energii elektrycznej). Niewątpliwie oszpeci to znacznie krajobraz - my przywykliśmy, że mamy taką ładną Wysoczyznę, ale przyjeżdżający z bardzej zurbanizowanych terenów ludzie są nią wręcz zachwyceni. Jest wystarczająco dużo terenów o odpowiednich warunkach pogodowych (wiatr nie tyle musi być bardzo mocny co wiać często i ze zbliżoną prędkością) nie mających specjalnych walorów widokowych by chronić Wysoczyznę przed takimi pomysłami.

+ -

Anuluj