Spotkanie z Mikołajem

11
10.12.2011
Spotkanie z Mikołajem
fot. Witold Sadowski
Dziś (10 grudnia) w Galerii Kreatywnia odbył się Świąteczny Jarmark Rękodzieła. Dorośli mogli zaopatrzyć się w świąteczne ozboby i biżuterię, a na najmłodszych czekał Święty Mikołaj. Gwiazdor przyjmował listy z wymarzonymi prezentami, rozdawał słodycze i... autografy. A dzieci sprawdzały, czy jest prawdziwy. Zobacz więcej zdjęć.
Mniejsze dzieci wstydziły się wyjątkowego gościa, inne chętnie siadały Mikołajowi na kolanach i dzieliły się marzeniami. Maluchy robiły sobie pamiątkowe zdjęcia. W końcu takie spotkanie to nie lada wydarzenie!
   Pierwszy raz na żywo Mikołaja widziała dwuletnia Alicja.
   - Mała była zachwycona, cały dzień przygotowywała się na spotkanie z Mikołajem. Troszkę się bała na początku , ale jak Mikołaj powiedział, że przyniesie jej lalę, to już wszystko było dobrze, od razu się uśmiechnęła - opowiada pan Łukasz, tata Ali.
   Mikołaj rozdawał dzieciom cukierki i lizaki, ale przyjmował także zamówienia. Dzieci przynosiły mu listy z wymarzonymi prezentami.
   7-letnia Zuzia chciałaby dostać od Mikołaja parę Monster High (wytłumaczyła mi, że to lalki - wampiry) i kamping Barbie. Natomiast Iga, która ma 8,5 lat, marzy o prawdziwym kotku. Obie przyznały, że były grzeczne. Więc nie powinno być problemu ze spełnieniem ich pragnień. Sam Mikołaj obiecuje, że każde dziecko znajdzie pod choinką paczkę.
   - Wszystkie dzieci dostaną prezenty, w moich magazynach jest dużo zapasów, więc dla nikogo niczego nie zabraknie - zapewnia.
   - Fajny jest ten Mikołaj, ale czy prawdziwy to nie wiemy - mówiły dziewczynki.
   O czym marzą dzieci? Oto niektóre z listów:
   „Kochany Mikołaju! Witam Cię serdecznie i gorąco ściskam. W tym roku byłam bardzo grzeczna, starałam się i pięknie zachowywałam. Marzę o: nowej podkładce na biurko, baletkach i stroju do tańca, barbie z tatuażami i suszarką, sukienka z bombkami, dobry słodycz, branzoletkę, nową szminkę-różową. Michalina.”
   „Drogi Święty Mikołaju. Poproszę Cię o: telefon dotykowy apple czarny, karteczki słodziaki, monopol, chciałabym najbardziej czerwoną gitarę. Poproszę. Zuza.”
   Mniejsze dzieci wyrażały swoje życzenia rysunkami. I tak m.in. w liście Tosi znalazł się słonik, świnka i chomik (chyba), a Pati narysowała lalkę.
   - Dzieci mniej grzeczne chcą zawsze więcej prezentów, to chyba chodzi o to, że będą grzeczniejsze i chcą dostać te prezenty już na zapas - śmieje się Mikołaj. - Dzisiaj zaskoczyły mnie dwie prośby: jedna dziewczynka chciała gitarę, druga kotka. To bardzo rzadkie prośby. Dzieci głównie chcą zabawki, lalki, wyścigówki. Te dwa prezenty były wyjątkowe.
   Teraz pozostaje tylko czekać na wigilijny wieczór i na realizację tych zamówień.
   
Olga Kaszubska

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

mam takie świąteczne życzenie do Wszystkich malkontentów, jeśli nie byliście nie krytykujcie! Aniu wielkie dzięki, jak zawsze było ciepło, sympatycznie, uroczyście!
ona71 (2011.12.10)

info

0  
  0
A gdzie się mieści ta galeria?? Przecież nie wszyscy wiedzą. .. Czy można będzie jeszcze pooglądać i ewentualnie kupić?
niedoinformowana elblążanka:( (2011.12.10)

info

0  
  0
garbary 6 stare
(2011.12.10)

info

0  
  0
a moje dziecko chodzi do1-szej klasy w sp12 i dzięki katechecie już nie wierzy w Świętego Mikołaja. ..
zła! (2011.12.11)

info

0  
  0
Ja ma m pytanie do Świętego Mikołaja vel (Departament Promocji Elbląga ):czy ludzie odpowiedzialni za promocję miasta ciągle śpia ? Jest wiele okazji by promować miasto.jest wiele materiałów ,w tym filmowych ,by pokazać Elbląg z najlpszej strony : http://www.youtube.com/watch?v=AuYCIvko7m8 Czemu o tym nie ma w mediach ogólnopolskich ?
Alojzy (2011.12.11)

info

0  
  0
Moje dziecko poszło na spotkanie z Mikołajem z kołem turystycznym "Tropeczki" z SP 18 wróciło szczęśliwe, że mogło Mikołajowi na ucho szepnąć życzenia prezentowe. Dziękuję pani Doroto za poświęcony czas dzieciom; O)
(2011.12.11)

info

0  
  0
te nowoczesne mikolaje to sa amerykanskie podrobki i wogole do tradycyjnego polskiego mikolaja ni diabła nie podobne
(2011.12.11)

info

0  
  0
Galeria czynna jest codziennie, co dzień można tam kupić coś fajnego, są tam organizaowne też warsztaty różne. A mieści się Na Starówce, na Garbary. I często się ogłasza na portelu.
czytel (2011.12.11)

info

0  
  0
niech swiety mikołaj zabierze z elblaga nowaczyka - niech go ywiezie na kamczatke
(2011.12.11)

info

0  
  0
A ja wybieram się do Mikołaja z prezentem. .. za gest i czas poświęcony dzieciom! Zdrowia i odporności Mikołaju!
bez (2011.12.11)

info

0  
  0