32
06.07.2011

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Agulkaaa ja Cie za darmo zawiozę o której tylko chcesz
(2011.07.06)

info

0  
  0
focista - dworzec (główny) w Elblągu w przebiegu swoich dziejów nazywał się Ost-Bahnhof, Haupr-Bahnhof i Reichs-Bahnohof. Natomiast most rozsuwany na przebiegu HUB znajdował się przy Fiskalischer Hafen i tam pociag zatrzymywał się b. rzadko w przypadkach wpływu lub wypływu jednostek wodnych z tego akwenu (tj. Fiskalischer Hafen). Odnosnie uwag o przystankach - należy odróżniać te przystanki (niem. Haltepunkt) od Bahnhof (dworzec). Takich przystanków (Haltepunkt) od Rubna Wielkiego do Stępnia w 1937 r. było jedenaście.
erg.. (2011.07.06)

info

0  
  0
Haupt-Bahnhof i Reichs-Bahnhof oczywiście.
j.w. (2011.07.06)

info

0  
  0
a ile była prędkość konstrukcyjna tego szlaku ?
(2011.07.06)

info

0  
  0
widać, te sądkowo jakby się pogrzebało tam łopatą bo mowa tu jak mniemam o miejscu opodal baudy ? mimo że nic tam niema ale rzeźba terenu wydatnie sugeruje że coś tam jest /albo było. .. .
(2011.07.06)

info

0  
  0
Bahnhof i Haltestelle to dokładnie to samo co nasze stacja i przystanek osobowy - dla pasażerów czynne były jedne i drugie. Były jeszcze ładownie, bocznice szlakowe itd. czyli punkty czynne w ruchu towarowym. Na przykład na dzień dzisiejszy stacjami są chyba tylko Elbląg Zdrój, Tolkmicko (nieczynna) i Braniewo Brama, zaś Frombork i Pęklewo to bocznice szlakowe (niestety również nie używane). Prędkość szlakowa to 50 km/h na całej linii obecnie, w przeszłości raczej szybciej nie było.
focista (2011.07.07)

info

0  
  0
hmmmmm ciekawe. .. .:)
Agulkaaa (2011.07.07)

info

0  
  0
A dlaczego nie pływa "Hanza"statek spacerowy. Stoi i redzewieje w HOW"Bryza" a odpowiedzialni za ten stan rzeczy siemieją sie z naiwniaków nas podatnoków bo grubą kasę na tym zrobili a Prokuratura jak zwykle jest ślepa
croll (2011.07.07)

info

0  
  0
naprawdę szkoda że kolej uruchamiana jest z tak wielki trudem, ciągle się słyszy że samorządowcy mają jakieś wątpliwości - myślę że w zeszłym byli pewni że przedsiemwzięcie się nie powiedzie a tu taka nie miła niespodzianka. ..
(2011.07.07)

info

0  
  0
wielka szkoda że samorządowcom tak zależy żeby kolej nie pojechała :( ciągle mają jakieś obiekcje i problemy. .
xcavav (2011.07.07)

info

0  
  0