32
06.07.2011

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Okazuje się, że nie wszystko w PRL-u było złe, bo przecież kolej ta istniała i również cieszyła mieszkańców Elbląga.
kropla (2011.07.06)

info

0  
  0
@erg: ZTCW kolej nadzalewowa zaczynała się w rejonie stacji Elbląg (Elbing Hbf), zaś pociągi pasażerskie startowały ze stacji zwanej Elbing lub Elbing Stadt (Elbląg Miasto), której dworzec zresztą mocno zniekształcony i oszpecony stoi do dziś. Dalej między przystankami Miasto i Zdrój w rozkładzie jazdy w okresie powojennym figurował taki przystanek jak Elbląg Most Zwodzony. W Suchaczu przystanki były dwa (gdzieś spotkałem się z informacją że nawet trzy, ale nie chce mi się w to wierzyć) - Succase Haffschlößchen oraz Succase (później - Suchacz Zamek i Suchacz). Między Tolkmickiem a Fromborkiem jest ciekawie, w przedwojennych rozkładach jazdy które widziałem były dwa przystanki Wieck Forsthaus i Wieck Louisental, natomiast w powojennym rozkładzie są aż trzy: Nowy Wiek (gdzieś w pobliżu leśniczówki, teraz już tam nic nie ma) Świętykamień (dawniej pisano to razem; ten przystanek istnieje do dziś) oraz Świętykamień Cegielnia (widać ślady). Za Fromborkiem był jeszcze taki przystanek Sankau (Sankowo lub Sądkowo), dziś w tym miejscu nic już nie widać.
focista (2011.07.06)

info

0  
  0
nie wie ktoś może gdzie można kupić bilety?? czy można je nabyć u konduktora też
Agulkaaa (2011.07.06)

info

0  
  0
Bilety będą do kupienia w pociągu u konduktora/kierownika pociągu :)
(2011.07.06)

info

0  
  0
ale beznadziejne godziny na połączenia ze statkiem. W tamtym roku było lepiej
(2011.07.06)

info

0  
  0
A czy można podróżować z 'czworonogim przyjacielem'? Jak tak, to ile kosztuje bilet dla pieska?
Camel (2011.07.06)

info

0  
  0
to powinno by caly rok a nie tylko w wakacje!!!!
(2011.07.06)

info

0  
  0
a ile kosztuje przewóz roweru ?
xxxxxxxxxxxxxxxxxx (2011.07.06)

info

0  
  0
brawo
gratulation (2011.07.06)

info

0  
  0
+ - opóźnienia :D
(2011.07.06)

info

0  
  0