UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
Bahnhof i Haltestelle to dokładnie to samo co nasze stacja i przystanek osobowy - dla pasażerów czynne były jedne i drugie. Były jeszcze ładownie, bocznice szlakowe itd. czyli punkty czynne w ruchu towarowym. Na przykład na dzień dzisiejszy stacjami są chyba tylko Elbląg Zdrój, Tolkmicko (nieczynna) i Braniewo Brama, zaś Frombork i Pęklewo to bocznice szlakowe (niestety również nie używane). Prędkość szlakowa to 50 km/h na całej linii obecnie, w przeszłości raczej szybciej nie było.
focista