UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

focista - dworzec (główny) w Elblągu w przebiegu swoich dziejów nazywał się Ost-Bahnhof, Haupr-Bahnhof i Reichs-Bahnohof. Natomiast most rozsuwany na przebiegu HUB znajdował się przy Fiskalischer Hafen i tam pociag zatrzymywał się b. rzadko w przypadkach wpływu lub wypływu jednostek wodnych z tego akwenu (tj. Fiskalischer Hafen). Odnosnie uwag o przystankach - należy odróżniać te przystanki (niem. Haltepunkt) od Bahnhof (dworzec). Takich przystanków (Haltepunkt) od Rubna Wielkiego do Stępnia w 1937 r. było jedenaście.

erg..