Pięć pań, pięć pomysłów na sztukę

19
05.09.2010
Pięć pań, pięć pomysłów na sztukę
Jaruszewska, Kowalczuk, Matulewicz, Miller, Siwek. Prace tych pięciu młodych artystek oglądać można na wystawie w Galerii Sztuki ZUM na Starym Mieście. Zobacz fotoreportaż.
„Młody Salonik Elbląski” przyciągnął sporą liczbę osób. Podczas czwartkowego wernisażu galeria pękała w szwach. Krystyna Olechnowicz, właścicielka galerii, przywitała gości w imieniu artystek, które początkowo nie zamierzały zabierać głosu, zgodnie deklamując „niech nasza sztuka przemówi za nas”. Gospodyni jednak sprytnie wymusiła na nich króciutkie przemówienia. Artystki wyjaśniały, doinformowywały i szybko dziękowały.
   Roma Jaruszewska wyznała, że bohaterem jej prac jest jej synek. Agnieszka Miller, gdy nie maluje, to decoupaguje. Nieoficjalnie dowiedziałam się, że w dniu wernisażu Ola Matulewicz obchodziła urodziny. Anna Kowlaczuk i Edyta Siwek dały się porwać swoim fanom. W wir rozmowy, oczywiście, ale już tej indywidualnej.
   – To też jest sztuka. Młodzi mają swoje wizje – szeptali między sobą starsi ludzie, nie zdołałam jednak odgadnąć, czyją twórczość tak ocenili. Na szczęście więcej głosów było na plus.
   Wystawę „Młody salonik elbląski” można oglądać w Galerii Sztuki ZUM przy ul. Kowalskiej 3-5D od wtorku do piątku, w godzinach 12-17. Wystawa będzie czynna do 20 października. Wstęp wolny.
   
   
Olga Kaszubska

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
A moim zdaniem fotoreportarz to bagno, a obrazy na kaloryferze to kozaki. .. .. .Elbląg. ..
Janek1977 (2010.09.06)

info

0  
  0
Pani Edyta jest wyjątkową kobietą. .. Czaująca, skromna a przy tym taka utelentowana. Zawsze Panią podziwiałam i cieszę się że Pani prace zdobywają uznanie.
aba (2010.09.06)

info

0  
  0
Olu, Edyto gratulacje :)
byly i obecny wspolpracownik (2010.09.06)

info

0  
  0
prace na zdjęciach nie są zachwycające. brakuje podstawowych zasad kompozycji. ale podobno sztuką mogą być nawet pojedyncze kreski na płótnie. wystarczy je tylko dobrze zareklamować. co komu się podoba. jak dla mnie, na takie kobity to jest za słabo.
szczery krytyk (2010.09.06)

info

0  
  0
lepiej krytykować niż malować ja też to lubię
(2010.09.06)

info

0  
  0
racja jak komuś się dołoży to aż lżej na własnej duszy
(2010.09.06)

info

0  
  0
Aby wystawiać portrety, muszą one być wyjątkowe. W tych nie ma nic szczególnego. Zwykłe, zarobkowe rysunki. Nie wiem czym się można więc zachwycać. Nie dziwie się, negatywnych komentarzy. Bo ta wystawa, przypomina zwykłe stoisko z obrazami z bazaru.
Elb... (2010.09.06)

info

0  
  0
Krytyku pokaż co potrafisz. .. .. urządzimy tobie wystawę prac.
twórca (2010.09.06)

info

0  
  0
Podoba się, czy nie - gratuluję dziewczynom i cieszę się, że są miejsca, w których można się pokazać. Lepiej, żeby dziewczyny chlały i pluły na chodnik pod blokiem? Krytykować łatwo, gdy się to robi anonimowo. Życzę Paniom dalszego pielęgnowania pasji, pozostałych do tego zachęcam. A jeśli coś wzbudza dyskusję, to znaczy że nie jest nudne. Czyli warto było :) pozdrawim
(2010.09.06)

info

0  
  0
dzięki Kochany Narodzie! jeszcze nie zaistniałeś a już cię zniszczą
(2010.09.06)

info

0  
  0