A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Tak, ale tylko ten widziałem na własne oczy. Za dużo tego tumaństwa na drodze.
Jestem skrobany jak marchew! Zacząłem to lubić. Czytam nieusunięte moje wypowiedzi i zastanawiam się dlaczego zostały nieusunięte... może dlatego, że pisłem je na elbląskim rynku w Sukiennicach pod arkadami z Rumunami.
Polka, ostro jedziesz. A na saksy to by się chciało pojechać i parę marek zarobić. No ale tam byś pracowała jako "czarnuch", a to nie poniża. Ale gość który pracuje w firmie z obcym kapitałem, ma ubezpieczenie to już dla Ciebie - parobek. A kto Ci broni otworzyć wieeeeelki sklep i najmować bezrobotnych z Niemiec na parobków???
Ty Maciek, marek juz nie ma. To historia.
jaka men.... zdiela moja wypowiedz -rozmoway kontrolowane ,rozmowy kontrolowane
uwe: a co, napisales, ze wszyscy biora w lape, i moze jeszcze z nazwiskami?? :)
Dlaczego nikt nie zadaje pytania czemu nie powstał program osłonowy dla dotychczasowych kupców,drobnych przedsiębiorców i temu podobnych podmiotów w obliczu tak rewolucyjnych zmian jakie dokonują sie obecnie w Elblągu?Powstają i na pewno będą powstawać nowe markety,duże kompleksy często rodem z Zachodu,tego totalnie nie neguję.Takie są niestety koleje postępu cywilizacyjnego i reguły konkurencji,silniejsi prędzej czy później wejdą na nasz skromny elbląski rynek.Ale przecież postęp cywilizacyjny to również dbanie o słabszych.Podpisując zgodę na budowe dużych obiektów trzeba chronić tych mniejszych,obniżać podatki(np.od nieruchomości).W przeciwnym wypadku zaprzepaścimy dorobek wielu drobnych inwestorów,którzy kosztem wielu wyrzeczeń,często zadłużając sie budowali polski kapitalizm i dawali prace innym.
a ja mam sentyment do naszego bazarka bo to juz zabytek i miejsce kultu. Nie odbierajcie rozrywki naszym staruszkom. Dosyć z tymi pedanckimi marketami. Nie ma jak powiedzieć: " jadę na rynek "
Widać wyrażnie że prezydent Słonina ma wyrażną wizje przyszłego Elbląga -"Gospodarczo Elbląg MUSI NIEMIECKIM być !!!!! jawol Herr Speck. my wszystko rozumieć my być do robota .
A moim zdaniem, rynek już nie będzie rynkiem, jak zniknie spod nóg błoto i zakupy będziemy robić w hali. Taki bazar ma swój urok... Jak komuś przeszka dotychczasowa forma, to niech idzie na zakupy do hali elzamowskiej co się zowie Giełdą.
Ja tam wolę nasz elbląski, stary rynek