Hala i parking na rynku

77
25.02.2002
Hala i parking na rynku
Targowisko na ul. Dąbka było miejscem głośnego sporu pomiędzy kupcami polskimi i ormiańskimi
Prezydent Elbląga Henryk Słonina postawił przed elbląskimi kupcami propozycję nie do odrzucenia: albo własnymi środkami zadaszą targowisko przy ul. Płk. Dąbka bądź wybudują halę targową w tym miejscu i podziemny parking, albo na teren wejdzie obcy inwestor. Kupcom nie spodobała się brzmiąca jak groźba zapowiedź prezydenta, że jeśli lokalny biznes nie odpowie na jego propozycję, przekaże sprawę kontrahentom z Niemiec.
Budowa hali i podziemnego parkingu na rynku przy ul. Dąbka to hit czy kit?
113
Głosuj na hit
78
Głosuj na kit
M

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Targowisko jest "przy" a nie "na" ulicy.
(2002.02.25)

info

0  
  0
Po mojemu to hit jak najbardziej. Rynek od dawna odstraszał mieszkanców nie tylko tym ze łatwo tam bylo mozna zarobic po twarzy ale także jeszcze śmierdziało odchodami popijacych rozne alkohole amatorów oraz bałaganem jaki pozostawiaja po sobie handlarze. Jakby znalazł sie inwestor z pewnoscią zmieniłoby to wygląd, a i pozytek byłby większy. A zatem wg mnie pomysł zbudowania tam parkingu podziemnego jest dobry tymbardziej ze podobna inwestycja obok kin Syrena nie wypaliła a parking taki napewno miałby klientów. Panie Słonino do roboty zatem , do roboty bo to HIT!!!!
Lucek (2002.02.25)

info

0  
  0
Jeżeli 20% to elbląscy mikroproducenci, to ja jestem ksiądz! 80% to handlarze a 80% z nich to najemni sprzedawcy handlarzy mających po kilka stoisk na targowisku. Pani Prezes „Manchatanu” (oni ponoć molestują Ormian) ma tylko 3 boksy! Ormianie też wyznają "wielożeństwo"!
Statystyk (2002.02.25)

info

0  
  0
nie uczyłem sie niemieckiego ,ale widze,że będę musiał szybko to nadrobić .Trzeba znać język przyszłych naszych PANÓW.Co jeszcze w Polsce jest nasze?..........coś?
Miran (2002.02.25)

info

0  
  0
Przyśpieszenie Prezydenta Słoniny jest niesamowite - sprawuje władze w mieście od kilku lat i nagle przebudził się z "rynkiem" przy Płk. Dąbka. Zaczęło się delikatnie ale opierając się na tej informacji mam wrażenie, że stawia coś w rodzaju ultimatum. W Dzienniku Bałtyckim Rzecznik Zieliński dopowiada, że wiadomo o potencjalnym zainteresowanym na ten teren. Czyli ktoś napiera ostro ze szmalem i chce wejść na ten obszar. Podajcie oficjalnie, że to HIT i jaką cene za to weźmiecie. Potem na co ta kasa pójdzie.
Soprano (2002.02.25)

info

0  
  0
Budowa hali z parkingiem podziemnym to hit, ale sprzedaż terenów niemcowi to największy kit jaki mógł w tym momencie wymyśleć nasz prezydent. Tyle miałem do powiedzenia.
KLON (2002.02.25)

info

0  
  0
Ja chetnie kupuje warzywa i owoce na rynku, od rolnikow, czyli producentow z pominieciem posrednikow. Bez szans jest kupienie czegos sensownego np. w Biedronce czy Edeka. Szkoda byloby, gdyby ceny produktow ulegly zmianie za wzgledu na wydatki na zadaszenie - chyba nikomu niepotrzebne. Wydaje sie raczej, ze Prezydent chce pokazac, ze kupcow nie stac i wpuscic Niemcow. Efekt bedzie taki, ze ludzie straca prace, niewielka czesc zamieni ja na "wyladowacza tirow" za 400zl u Niemca (patrz: Ahold), no i do budzetu nie wplyna podatki (bodaj przez 5 lat od obcego kapitalu). Ciekawy bedzie wowczas status Gildii umieszczonej miedzy Aholdem z jednej i Niemcem_jakims_tam z drugiej strony. Pewnie potem okaze sie, ze Prezydent wymysli, by kupcy z Gildii wybudowali przystanek metra albo kopa.
Sim (2002.02.26)

info

0  
  0
Do Statystyk- z przewodniczącą stowarzyszenia" MANHATAN" trafiłeś w 100% ale wiesz układy - przewodnicząca to coś znaczy - szycha.
obserwator (2002.02.26)

info

0  
  0
ciekawe kto teraz na dużym rynku pójdzie w ślady przewodniczacej stowarzyszenia Manhatan i przy tej okazji nachapie sie dla siebie miejsc - tradycja musi być utrzymana kto przy władzy ten ma, reszta ochłapy, jak dla nich oczywiście starczy. Nie ma co się dziwic ludziom z Urzędu, jak na dole każdy patrzy aby chapnąć coś więcej dla siebie- władza uderza do głów.
przystojniak (2002.02.26)

info

0  
  0
Do Obserwator i Statystyk- pewnie jeszcze się załapie ona na nowe miejsca na dużym rynku, przecież chodzi za tym na pewno nie za darmo dla przyjemności wszystko to rob i- niby pomaga ale ma z tego coś interes: kolejne 3 miejsca w innym miejscu
czujny (2002.02.26)

info

0  
  0