38
02.04.2026

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Elbląg byłby trzecim miastem pod względem mieszkańców w pomorskim Gdynia ma trochę ponad 20 000 Słupsk ma ok 80 000 mieszkańców
(2026.04.02)
No i co mamy z tego niby drugiego miejsca. Wielkie nic.
bra (2026.04.02)
Możemy być i czterdziestym miastem w pomorskim ale z budżetem takim zaraz jak po Gdańsku. Nie ilość miast decyduje o jego zamożności w województwie a wysokość dochodu na jednego mieszkańca czyli PKB a do tego właśnie ma posłużyć ta kolej i rozwój regionu a w szczególności właśnie Elbląga. Nie wiesz o czym piszesz ale masz rację bzdury to nie ja piszę. Pomyśl a później dyskutuj i nie obrażaj innych.
(2026.04.02)
A co robi poseł z Miłomłyna, bez urazy. Elblążanie powinni wybierać elblążan na parlamentarzystów. Krasulski czy Gelert i im podobni na emerytury. Wybrać młodszych i niech przynajmniej dogadają się w sprawach lokalnych i próbują coś robić dla województwa żulawskiego.
WET (2026.04.02)
Budować jak najszybciej, nie marudzić. Przykład ŁKA Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Istnieje już 10 lat. Gdy zaczynali budować, też marudzili, se nie ma potrzeby i co ? Jest, przewozi miliony ludzi
Z Łodzi (2026.04.02)

info

7  
  2
Czy projekt „Kolej na Żuławy” za 9 mld zł to decyzja merytoryczna, czy polityczna? 9 mld zł to kwota szokująca jak na linię regionalną. Skala inwestycji jest nieproporcjonalna do potrzeb bo region się wyludnia. Argumenty są typowe dla projektów, które mają budować polityczny przekaz, a nie tylko rozwiązywać problemy transportowe. Projekt jest na razie bardziej wizją niż analizą techniczną. Polityka i symbolika przeważają nad pragmatyzmem.
(2026.04.02)

info

2  
  6
Filozofie, to wyjaśnij jak ma wzrosnąć PKB w Elblągu na jednego mieszkańca dzięki "tej kolei"? Ludzie będą mieli łatwiejszy dojazd do pracy w Trójmieście i to tyle. Tak budżet będzie większy niż Gdyni, Sopotu i Wejherowa i Redy zapewne też, wyjaśnij jakim cudem? Ty obrażasz bo sam nie masz pojęcia o czym piszesz, z myśleniem masz poważne problemy. Zrealizuj to wszystko i zamelduj, chyba koniowi.
(2026.04.02)
Ale ta linia to nie jest po to zeby sie przesiadac tylko zeby ludzie mogli szybko sie przemieszczac miedzy Elblagiem a 3 city. Tysiace osob jedzie w ta i z powrotem codziennie. Kolej bylaby alterenatywa i odciazylaby 7ke. Przez malbork jest dookola i znacznie dluzej. Jak ktos pracuje w Gdansku a mieszka w Elebagu to jazda pociagiem jest dla niego bez sensu, Za duzo czasu sie traci. Wybieraja samochod. Jezeli czas przejazdu koleja bylby podobny do przejazdu samochodem bylaby to konkurencja dla samochodu.
Jerzy Lebioda (2026.04.02)
Na SAFE jest stać wydać 140 miliardów a na kolej 9 to kropla w morzu potrzeb
(2026.04.03)

info

2  
  1
Nie przez dojazdy takich czy innych osób a dzięki infrastrukturze w Elblągu oraz rozwojowi poprzez nowe inwestycje a także inwestycje w fabryki które dają nowe miejsca pracy. Ta kolej to także kolej transportowa i towarowa a nie tylko osobowa a szybszy i tańszy transport to logistyka na lata i ekonomia się kłania a skoro Elbląg ma już port a raczej jego budowa z rozbudową to logiczne jest że i nowe miejsca pracy powstaną w naszym regionie. Nadal nie rozumiesz ale to norma wśród malkontentów jak zawsze.
(2026.04.03)