38
02.04.2026

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Po co to budować skoro jest połączenie przez Malbork, Tczew, Pruszcz Gdański. Z Malborka i Tczewa można jechać na południe Polski, a w Nowym Dworze Gdańskim nie będzie żadnej przesiadki (Ale nawet gdyby była możliwość z Nowego Dworu Gdańskiego jechać do Mikoszewa, Stegny, Sztutowo, Krynicy Morskiej, Piasków) to i tak połączenie było by daremne, bo ludzie by woleli bezpośrednio autobusem z Elbląga jechać
(2026.04.02)
Budować i jeszcze raz budować. Nad czym się zastanawiać? Zabezpieczyć pieniądze pod inwestycje i rozpocząć prace tak samo jak pilnie mieszkańcy potrzebują dokończenia tak zwanej małej obwodnicy którą ma być ulica Wschodnia. Nad czym tu debatować? Ulica Wschodnia czeka już tylko na jej dokończenie i co? Mijają kolejne lata a ulica kończy się ślepym zaułkiem. To jest dopiero absurd nad absurdami.
(2026.04.02)

info

12  
  10
Gdzie masz połączenie kolejowe z Nowym Dworem Gdańskim? No nie masz i kompletnie nie wiesz o czym piszesz lub celowo starasz się storpedować genialny pomysł na rozwój i współpracę Elbląga z Gdańskiem. Pewnie z Olsztyna podpatrują i już z zazdrości wszyscy tam pękają na samą myśl o oderwaniu się Elbląga z województwa szuwarowo-bagiennego do pomorskiego. Oj wtedy by zbiednieli i urwało by się im Eldorado kosztem Elbląga a my mieszkańcy nie mamy i nigdy mieć nie będziemy z Olsztynem żadnych relacji ani przyjacielskich ani tożsamościowych. Elbląg to Żuławy a już na pewno w przeszłości dzieliliśmy tereny należące dziś do województwa pomorskiego i stąd jest nasza tożsamość, duma i mała ojczyzna.
(2026.04.02)
W 2013r. PO. obiecało zrobic przekop mierzei wiślanej. Mineło 8 lat rządówTuskai nic nie zrobili. Teraz za 2 lata wybory to znowu obieca ki a potem powiedzą że pieniędzy niema i że zrobią za 4 lata. Dziękujemy panie Wcisła.
(2026.04.02)

info

9  
  14
Hmmm 9 miliardów złotych- to raptem dwa i pół roku dotacji dla TVP. Budować i nie czekać!!!
(2026.04.02)

info

15  
  3
Prawda boli miłośnicy KO. Gdzie jest port w Elblągu. Nasz samorządowy, nie pisowski, bo tylko peowcy mieszkają w Elblągu. Znowu zostaliście zrobienie w.... Co kto woli. Nie ma szans i to żadnych na tą inwestycję.
(2026.04.02)

info

11  
  12
A jakie ma to znaczenie, do którego województwa należy czy należałby Elbląg. W obecnym układzie polityczno ekonomicznym jest to kwestia mało istotna. Polska jest samorządowa i poszczególne jednostki terenowe nie otrzymują żadnego szczególnego wsparcia finansowego od danego Wojewody. Jego pomoc to jedynie przekazywane tego co ustala Rząd w ramach ustawowego wspierania jednostek samorządowych. Młodsi nie wiedzą, że kiedy Elbląg był w Gdańskim to były silne naciski, aby przeniesiono go do Olsztyńskiego. Śpiewka była taka sama, tyle że zamiast jak teraz niezadowolenie kierowane jest do Olsztyna wtedy było ono do Gdańska. Tylko, że wtedy Województwo było organem nadrzędnym i miało realny wpływ na tzw teren. A przykładowo dojazd do Gdańska koleją był fatalny, bo praktycznie trzeba było się przesiadać w Malborku lub Tczewie. Jedynie wtedy osobowy z Białegostoku do Gdyni (później do Szczecina) zapewniał bezpośredni dojazd do Trójmiasta, no i jeszcze wieczny włóczęga Lublin - Gdynia, który swego czasu ustanowił rekord spóźnienia 20 godzin.
Chcemy do Łodzi (2026.04.02)
Te banialuki komu wciskasz? W pomorskim bylibyśmy szóstym może siódmym miastem. Ale bzdury można pisać.
(2026.04.02)
połączcie chociaż Zawadę z S7
(2026.04.02)

info

7  
  1
To będą wyrzucone pieniądze w błoto. Lepiej Kolej Nadzalewową wyremontować. Mieszkańcy Olsztyna nie lubią Elbląga, a i mieszkańcy Trójmiasta nie lubią Elbląga (skoro im przeszkadzał Przekop i przeszkadza im to, że Elbląg ma szansę być miastem transgranicznym)
(2026.04.02)

info

4  
  15