Czy Okólnik doczeka się zmian

33
17.03.2026
Czy Okólnik doczeka się zmian
Ul. Okólnik, Fotka Miesiąca, Fot. Copernicuss
Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na rozbudowę i przebudowę ulicy Okólnik. To już drugie podejście do znalezienia wykonawcy.

Co ma się zmienić w tym rejonie miasta? Dokumentacja projektowa ma obejmować rozbudowę i przebudowę ul. Okólnik na odcinku od ul. Generała Dąbrowskiego do zjazdu do nieruchomości położonej przy Alei Grunwaldzkiej. Projekt ma opracowywać: budowę oraz przebudowę jezdni, budowę dróg dla pieszych, budowę i przebudowę zjazdów, elementy organizacji ruchu wraz z urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego i urządzenia odwodnienia drogi.

Jak czytamy w dokumentach przetargowych, zaprojektowana zostanie również budowa oświetlenia ulicznego i zagospodarowanie zieleni w obrębie pasa drogowego. Termin składania ofert w przetargu mija 27 marca, wówczas nastąpi również ich otwarcie. Wyłoniona w przetargu firma będzie miała na realizację zadania maksymalnie 8 miesięcy od podpisania umowy z miastem. Jest to już drugie podejście do wyłonienia wykonawcy tej inwestycji. Pierwszy, ogłoszony w październiku ubiegłego roku przetarg, miasto unieważniło.

- Wpłynęło na niego pięć ofert, ale każda z nich przewyższała kwotę, którą urząd przeznacza na wykonanie inwestycji – informuje Joanna Urbaniak, kierownik referatu prasowego Biura Prezydenta Elbląga.

Dodajmy, że niedawno rozpoczęły się prace związane z przebudową ul. Okólnik na odcinku od al. Grunwaldzkiej do drogi z płyt betonowych. Realizuje je na podstawie umowy z miastem deweloper, który zbudował w sąsiedztwie budynki wielororodzinne.

oprac. daw

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
To już od razu by mogli ścieżkę machnąć rowerową wzdłuż ulicy.
wwodzie (2026.03.17)
Czemu nie od razu od grunwaldzkiej aż do leczyckiej? To mogłaby byc droga docelowa razem z ul. Wschodnia omijająca cale miasto, mini obwodnica
Dsada (2026.03.17)
Dokumentacji ciąg dalszy, archiwum zabraknie zaraz. Na tym inwestycja się skończy
Elblazaninq (2026.03.17)
Budować i się nie zastanawiać!!! Budować ulicę Wschodnią natychmiast!!! Miasto się rozwija i trzeba mieć rozbudowaną sieć komunikacyjną!!!
(2026.03.17)
@wwodzie - W tym kraju wybierają najtańszą obcje, ścieżki rowerowe nie są w projektach a jak są to szybko z nich rezygnują bo oczywiście koszty koszy, szkoda bo np w Holandii projekt nowej drogi to ścieżka rowerowa jest numerem 1 na projekcie
(2026.03.17)
@Dsada - bo pewnie ci co sie tam pobudowali lobbuja za tym zeby nie
aadfg (2026.03.17)
@wwodzie - A po co zrobić obie te rzeczy razem taniej, skoro można najpierw zrobić drogę, a potem zrobić osobny przetarg na nową dokumentację i zrobienie ścieżki rowerowej i przepłacić?
(2026.03.17)
@Elblazaninq - Nie lękaj się. Miasto rozpisuje przetarg na opracowanie dokumentacji koncepcji budowy szafy na dokumentację.
Dokumentacja-sracja (2026.03.17)
@Dsada - Pieniądz rządzi, pieniądz. Nie ma kasy.
(2026.03.17)
Zamiast projektować ciągle nowe ulice zajmijcie się poszerzaniem i rozbudową już istniejących arterii miejskich! Grunwaldzka, Bema, Mickiewicza czy Kościuszki mogłyby stać się szersze o co najmniej jeden pas ruch. Z kolei podstawą transportu miejskiego powinny się stać tramwaje, aby jeździły przez każdą główną ulicę miasta łącznie z Fromborską, Odrodzenia, Kościuszki czy Nowodworska. Linie autobusowe powinny być jedynie uzupełnieniem do istniejących linii tramwajowych i również wcześniej wspomniane linie autobusowe powinny obsługiwać jedynie przedmieścia i rozbudowujące się w szybkim tempie obrzeża miast.10 linii autobusowych + kilkanaście linii autobusowych dla powiatu elbląskiego jadących do Elbląga z odpowiednią częstotliwością byłoby w sam raz.
Racjonalista (2026.03.17)

info

13  
  4