122
09.02.2026

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Można? Wystarczy rudy i jego bezkarne pieseczki i po 2 latach, nie trzeba covidu i światowego kryzysu, mamy bezrobocie, biedę i szalejącą inflację. A pies was....
(2026.02.09)

info

16  
  10
I znowu szaleńcza cenzura portalowców tuska
(2026.02.09)

info

16  
  8
Przyczyny bezrobocia mogą być skomplikowane i różnorodne. Wielu Elblążan wyjechało za pracą do UE czy GB. Jeżeli te osoby nie wyrejestrowały się z PUP mogą nadal figurować w rejestrze. Wielu może pracować na czarno. Wielu może być na utrzymaniu kogoś bliskiego szczególnie w rodzinach z dziećmi. Wielu nie akceptuje proponowanych płac. Wskaźnik bezrobocia może być różnie postrzegany. Niekoniecznie jako nieporadność Miasta w stwarzaniu rynku pracy dla Elblążan. Może jest inna przyczyna bezrobocia. Po prostu dzięki rządom KO żyje się lepiej i bogaciej a ludzie nie garną się do roboty za pieniądze, które im nie odpowiadają. Mają wybór-mogą ale nie muszą pracować.
Czy (2026.02.09)
Kiepska wiadomość od poniedziałku,
(2026.02.09)

info

13  
  5
A ilu bez pracy jest w olsztynie. Tam myślą by były zakłady pracy.
(2026.02.09)

info

4  
  3
To są te osoby długotrwale bezrobotne od kilku i kilkudziesięciu lat. Bez jaj. Ja się uśmiecham i nigdy więcej PiSu albo przyjdą tu Amerykanie. i będziemy za miskę ryżu tyrać jakby chciał Morawiecki.
(2026.02.09)

info

14  
  14
@Czy - Przyczyną bezrobocia są masakryczne koszty prowadzenia biznesu (ZUS, energia, pensje). Wielu elblążan dlatego wyjechało do GB, DE bo tam zarobią tyle samo ale w innej walucie, a energię mają tańszą o połowę. Dlatego rachunki się nie zgadzają. Oczywiście dzięki rządom KO- platformersom żyje się lepiej. Zapomniano tylko o wykluczonej drugiej połowie społeczeństwa których nie dopuszcza się do wysokich stołków. Ludzie nie garną się do roboty za 3,5tys bo koszty utrzymania są o wiele wyższe i dlatego wyjeżdżają na saksy
pisior (2026.02.09)
I bardzo dobrze że ma sukcesy za PiSu było trzy razy więcej bezrobotnych. Ja to pamiętam..
(2026.02.09)
@bfhbf - Żeby nie internet to tylko rodzina wiedziała żeś idiota.
(2026.02.09)
@Czy - że też ludziom nie jest wstyd takich bzdur pisać.
(2026.02.09)